Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2014-3-18_13-24-59
21. marca 2014 Správy NitraPolitika od NitraDen.sk© TASR Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. Ilustračné: SITA/AP

NITRA: Poslanci budú voliť členov odborných komisií

Nitra 21. marca – Dotácie na obnovu národných kultúrnych pamiatok i na podporu kultúry v Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) budú rozdeľovať poslanci NSK na svojom najbližšom rokovaní, ktoré sa bude konať v pondelok 24. marca. Krajské zastupiteľstvo sa bude zaoberať aj úprave zmlúv s dopravnými podnikmi Arriva Nitra a Arriva Nové Zámky.

Podľa navrhnutých dodatkov budú dopravcovia napríklad povinní častejšie poskytovať Úradu NSK podrobnú analýzu o počte cestujúcich v prímestskej autobusovej doprave. Doposiaľ ju kraju predkladali raz za polrok. V prípade, že zastupiteľstvo dodatky k zmluvám schváli, budú musieť dopravcovia predkladať analýzu každý štvrťrok.

„Týmto dodatkom znižujeme interval poskytovania týchto podkladov, čo nám umožní pružnejšie a operatívnejšie reagovať na zmeny frekvencií prepravovaných osôb v nadväznosti na zmeny cestovných poriadkov,“ uvádza sa v materiáli, o ktorom budú poslanci rokovať.

Krajský parlament bude rokovať aj o počte kilometrov v prímestskej autobusovej doprave, o kalkulácii vynaložených nákladov a dosiahnutých výnosov dopravcov, či platobnom kalendári preddavkov na autobusovú dopravu v tomto roku. Zastupiteľstvo NSK sa tiež bude zaoberať situáciou v krajských nemocniciach v Leviciach a Topoľčanoch.

Tým sa zatiaľ darí hospodáriť so ziskom, no riaditeľka neziskovej organizácie Nemocnice s poliklinikami Marta Eckhardtová v správe pre poslancov upozorňuje, že ďalšie pôsobenie oboch nemocníc sa nesie v podmienkach možného vzniku finančného deficitu. Poslanci okrem toho budú voliť členov jedenástich odborných komisií, budú sa zaoberať predajom nepotrebného majetku, rozhodovať o upustení od vymáhania nevymožiteľných pohľadávok a o ďalších opatreniach, ktoré sa týkajú nakladania s majetkom NSK.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X