Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
infocentrum
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
6. mája 2015 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skLucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. www.nitra.sk

Nitra možno bude mať dve informačné centrá. Jedno dokonca s kaviarňou

Mesto Nitra chcelo prenajať pozemky pri obchodnom dome Tesco. Účelom prenájmu mala byť výstavba infocentra. Tú by zabezpečila súkromná osoba.

Mestskí poslanci však predkladaný návrh neschválili. Predpokladom ale je, že pri ďalšom zastupiteľstve sa k tomuto návrhu vrátia.

Návrh bol predkladaný ako prípad hodný osobitného zreteľa. Dôvodom je, že mesto Nitra má už dlhodobo záujem o výstavbu infocentra. Na realizáciu niečoho takého ale nemá finančné prostriedky. Žiadateľ prenájmu pozemkov, Ľubomír Muzika, by výstavbu objektu zabezpečil z vlastných zdrojov.

Pozemok, kde by infocentrum malo stáť, je zelená plocha nachádzajúca sa pred schodmi na parkovisku pri OD Tesco. Konkrétne smer Štúrová ulica a časť verejného priestoru popri Štefánikovej triede v centre mesta.

Podľa správy, ktorá bola predložená poslancom, má byť v objekte umiestnené infocentrum so zázemím, ďalej stánok PNS a verejná zóna s bezdrôtovým prístupom na internet. Strecha objektu má mať kaviareň s vyhliadkovou terasou a s priehľadom do infocentra.

Na začiatku Štefánikovej triedy v priestoroch bývalej mestskej radnice sa nachádza Nitriansky informačný systém NISYS. Zaujímalo nás teda, načo chce mesto ďalšie infocentrum. „Ide o zámer, ktorý bol prijatý ešte v roku 2008. Samozrejme, že na tomto zámere sme sa my nepodieľali. Mali sme záujem, aby sa celý ten priestor nejakým spôsobom skultúrnil. Na to bolo aj búracie povolenie, na tú prístavbu, čo je pri Tescu. To nie je ale na pozemku mesta,“ povedal primátor Nitry Jozef Dvonč.

Momentálne je tu žiadosť niekoho, kto chce vybudovať budovu. Tam v týchto priestoroch, včítane teda informačného centra. Nie je to požiadavka mesta, je to požiadavka toho subjektu, ktorý o to žiada, s tým, že pokiaľ by sme tam mohli to využiť, tak si myslím, že je to tak frekventované miesto, že mať infocentrum v tejto oblasti, by nebolo na škodu,“ doplnil Dvonč.

Pokiaľ by bol predkladaný návrh schválený, Nitra by mala dve informačné centrá. Jedno na začiatku pešej zóny (NISYS) a druhé pri obchodnom dome Tesco.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X