Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
APNr_104
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
16. mája 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 php.sk

Na výstavbu akvaparku bude Nitra hľadať partnera

Mesto plánuje zverejniť výzvu na verejno-súkromné partnerstvo a po skončení sezóny v tomto roku začať aj s prípravnými prácami na prestavbu.

NITRA 16. mája – Na mieste letného kúpaliska v Nitre na Sihoti by mal vyrásť akvapark. Mesto sa opäť vrátilo k svojmu zámeru spred štyroch rokov, keď si dalo vypracovať aj štúdie na prestavbu kúpaliska. Na projekt Vodný svet Nitra boli vtedy vypočítané náklady približne 24 miliónov eur.

Nitrianski poslanci však aktuálne prijali uznesenie, kde súhlasia s vyhlásením výzvy na vytvorenie verejno-súkromného partnerstva pri realizácii tohto investičného zámeru. Mesto to chce urobiť formou verejného ponukového konania, v ktorom je medzi kritériami napríklad vlastný architektonický návrh, štúdia riešenia, preukázanie personálneho a technického zabezpečenia pri realizácii zámeru a referencie záujemcu.

„Nechceme robiť rokovania priamo s jednotlivými investormi, ale dáme to takto formou verejnej ponuky, počkáme si na ponuky a budeme hľadať tú najvýhodnejšiu, ktorú v konečnom dôsledku bude opäť schvaľovať mestské zastupiteľstvo,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč.

APNr_107
Vizualizácia akvaparku

Viceprimátor Ján Vančo upozornil, že ponuky by mali najskôr prejsť cez príslušné výbory. „V tomto prípade ide o mestský výbor Staré Mesto a keďže dôjde zrejme aj k zásahu do parku Sihoť, mala by sa tým zaoberať aj komisia pre architektúru,“ dodal Vančo. Výzvu plánuje mesto vyhlásiť už na budúci týždeň a počas nasledujúcich dvoch až troch týždňov budú očakávať ponuky od záujemcov.

„Komisia by zasadla ešte do začiatku leta a v prípade, že bude vybratý partner, po ukončení letnej sezóny by sa mohlo začať s prípravnými prácami,“ informoval prednosta Mestského úradu v Nitre Igor Kršiak.  Areál nitrianskeho letného kúpaliska sa nachádza v mestskom parku na Sihoti pod Nitrianskym hradom. Pre mesto je už dlhé roky stratový, keďže sa využíva iba v lete.

K dispozícii je plavecký bazén s dĺžkou 50 m a maximálnou hĺbkou vody 150 cm. Na relaxačné plávanie je určený bazén s dĺžkou 37,5 m a detský bazén s dĺžkou 27 m. Bazény sú vyhrievané zhruba na teplotu 25 stupňov. Nachádza sa tu tobogán a plážové volejbalové ihrisko.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X