Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvorenie ibm spu uniag.sk_.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
prestrihávanie pásky pri príležitosti otvorenia moderného priestoru pre študentov FEM SPU www.uniag.sk
25. septembra 2018 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skUNIAG.sk Diskusia()

Na SPU otvorili novú multimediálnu a multifunkčnú cvičebňu

Spoločnosť IBM podporila výstavbu nového moderného priestoru pre študentov Fakulty ekonomiky a manažmentu (FEM). Slávnostné otvorenie sa konalo v duchu symboliky na začiatku akademického roka, 24. septembra. Na otvorení sa zúčastnili zástupcovia IBM, vedenie i zástupcovia FEM, ale tiež študenti.

Ako uviedla dekanka FEM prof. Elena Horská, spolupráca fakulty s IBM má svoju históriu a zaznamenáva pokroky. „Kým pred piatimi rokmi to boli najmä výberové prednášky a témy diplomových prác, za posledné tri roky sme sa snažili vytvoriť základy systémovej spolupráce a integrovať ju do vzdelávacieho procesu. Predstavili sme unikátny projekt Job shadowing a každý semester vysielame skupinku študentov s učiteľmi do IBM, aby tam so svojím manažérom prežili jeden reálny pracovný deň, ako aj PhD. týždeň, keď majú zase doktorandi FEM možnosť tráviť týždeň v IBM v Bratislave. Spoločnosti IBM sme zase ponúkli možnosť trvalej prezentácie, ktorá by nemala iba formu informačnej či marketingovej správy, ale bola by aj funkčná a využiteľná v podmienkach fakulty. A tak vznikol Koncept multifunkčnej a multimediálnej cvičebne, výsledkom ktorého je novovybudovaný priestor pre študentov,“ povedala dekanka a dodala, že hlavným cieľom je prinášať praktické poznatky do teoretického prostredia fakulty.

Spoluprácu s FEM pozitívne zhodnotila aj personálna riaditeľka IBM pre strednú Európu Radka Blumlová. Zároveň zdôraznila, že úspešným čerstvým absolventom ponúkajú aj prácu: „Začiatkom roka 2017 počet študentov SPU tvoril 7 % z celkového počtu zamestnancov IBM, začiatkom roka 2018 to bolo 8 %.“ Personálna riaditeľka tiež krátko predstavila IBM, ktorá je jednou z najväčších technologických firiem na svete. Po otvorení cvičebne sa študentom v rámci cvičenia prihovorili zástupcovia IBM Tomáš Štrbo a Dárius Polák.

Multifunkčná a multimediálna

Cvičebňa je multifunkčná, čo znamená, že bude slúžiť najmä na výučbu, rôzne stretnutia, napr. projektových tímov, skupín študentov a pod. „Stoly umožňujú usporiadanie podľa potrieb výučby, napr. okrem štandardného usporiadania aj do kruhu alebo iné. Zadná časť miestnosti môže slúžiť na oddych študentom ako oddychová zóna s TV, hrami v mimovyučovacom čase alebo na debaty a pracovné stretnutia menších kolektívov, riešenie spoločných úloh a podobne,“ informovala RNDr. Darina Tóthová, PhD., vedúca Centra informačných technológií FEM.

Dodáva, že cvičebňa je aj multimediálna, nachádza sa v nej skriňa pre notebooky, v ktorej je tiež uložených 26 notebookov pripojených do počítačovej siete pomocou bezdrôtovej počítačovej siete SPU. „Cvičebňa je ozvučnená a umožňuje riešiť videokonferenčné prenosy s celým svetom. K dispozícii je kamera, ktorá sníma dianie v cvičebni alebo môže slúžiť iba učiteľovi pri komunikácii. Notebooky sú tiež vybavené kamerami,“ uviedla.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X