Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ZŠ Tulipánová, rekonštrukcia
ilustračné: SITA
11. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na rekonštrukciu ZŠ Tulipánová dá mesto ďalšie peniaze. Pôjde o necelých 150-tisíc eur

V súčasnosti na Základnej škole Tulipánová vykonávajú rekonštrukčné práce. Opravujú najmä narušenú statiku, dôsledkom ktorej spadla časť budovy. V havarijnom stave sa škola nachádza už dlhší čas.

Podľa zmlúv, ktoré mesto zverejnilo na svojej webovej stránke, bude súčasťou rekonštrukcie aj ústredné vykurovanie a elektroinštalácia a slaboprúd. Do školy teda natečú z mestského rozpočtu ďalšie peniaze.

Zmluvu na ústredné vykurovanie uzavrelo mesto Nitra s firmou TITANIC, s.r.o. podľa cenovej ponuky zhotoviteľa, ktorú predložil 24. mája tohto roka. Cena za vyhotovenie diela bola určená na 59 629,09 eur bez DPH. Po prirátaní 20 percentnej dane, ktorá predstavuje sumu 11 925,82 eur, zaplatí mesto za ústredné vykurovanie 71 554,91 eur.

Termín ukončenia je určený do júla 2016. Zhotoviteľ je povinný vyhotoviť dielo včas a riadne, inak mu hrozia zmluvné pokuty. Podpisom zmluvy sa firma taktiež zaviazala, že na pracovisku bude udržiavať poriadok a čistotu, odstráni na svoje náklady všetky nečistoty a odpady, ktoré vzniknú v súvislosti s výkonom prác a bude dodržiavať bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci.

Nedávno mesto podpísalo aj ďalšiu zmluvu, ktorá sa týka rekonštrukcie ZŠ Tulipánová, tentoraz ide o elektroinštaláciu a slaboprúd. Mesto uzavrelo zmluvu s Rastislavom Straňákom – ELSTRA podľa cenovej ponuky, ktorú zhotoviteľ predložil 21. mája tohto roka.

Cena za zhotovenie diela je podľa zmluvy 63 746,87 eur bez DPH. Po prirátaní DPH, ktorá v tomto prípade predstavuje 12 749,37 eur, zaplatí mesto za elektroinštaláciu a slaboprúd 76 496,24 eur. Práce majú byť zhodne ukončené do júla tohto roka. Záručná doba na dielo je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Za rekonštrukčné práce na ZŠ Tulipánová, ktoré sa týkajú ústredného vykurovania, elektroinštalácie a slaboprúdu zaplatí teda mesto celkovo 148 051,15 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X