Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nová cyklotrasa v Devínskej Novej Vsi
ilustračné: SITA/Ľudovít Vaniher Èas cyklotrasy Na hriadkach, ktorú si môže bratislavská verejnos v sobotu v rámci otvorenia cyklistickej a turistickej sezóny 2006 vyskúša v Devínskej Novej Vsi. Nová cyklotrasa vedie od ulice Bukovèana po ulicu Na Hriadkach. foto: SITA/¼udovít Vaniher
3. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Chrenovej pribudne ďalšia cyklotrasa. Jej dĺžka bude viac než 2 kilometre

Obecný úrad Dolné Lefantovce vydal oznámenie o zahájení územného konania o umiestnení stavby a využívaní územia s nariadením ústneho pojednávania a tvaromiestnej obhliadky. Týka sa Cyklotrasy Chrenová II. etapa, Trieda A. Hlinku – Dlhá ulica (k.ú. Chrenová, Mikov dvor).

Celková dĺžka cyklotrasy bude 2163,50 metra. Trasa povedie cez územie obytného sídliska Chrenová, cez lávku nad potokom Selenec, v dotyku so zástavbou rodinných domov v lokalite IBV Mikov dvor a vozovkou Dlhej ulice v extravilánovej kategórii s krajnicami a od IBV za hranicou obce po koniec úseku v dotyku s vozovkou Dlhej ulice a nad súčasnou vsakovacou priekopou v extravilánovej kategórii s krajnicami.

„Umiestnenie je v trase súčasného chodníka pre chodcov po Tr. A. Hlinku a po Dlhej ulici s dobudovaním nového koncového úseku až po vybudovaný chodník smer Janíkovce,“ uvádza sa v návrhu na vydanie územného rozhodnutia o umiestnení stavby, ktorý doručilo mesto Nitra Obecnému úradu Dolné Lefantovce.

Trasa sa napojí na existujúcu cestičku pre cyklistov a chodcov so šírkou 3 metre pozdĺž Triedy Andreja Hlinku. Pokračovať bude spoločnou cyklotrasou pre cyklistov a chodcov bez rozdelenia v šírke 3 a 2 metre. „Na začiatku úseku obchádza cyklistická cestička autobusovú zastávku zo zadnej strany a prechádza cez Triedu A. Hlinku spoločným priechodom pre cyklistov a chodcov,“ píše sa vo vyhláške.

Cyklotrasa si vyžiada aj menšie úpravy, prístrešok autobusovej zástávky na Tr. A. Hlinku sa bude musieť mierne posunúť. Na Dlhej ulici zas bude potrebné vybudovať násyp.

Cyklotrasa prekrižuje aj Ždiarsku ulicu, z ktorej bude pokračovať k otočke MHD a odtiaľ pôjde po zrekonštruovanom dláždenom chodníku. „Ďalej prejde cez kanál Selenec cez existujúci betónový most a prekrižuje Spišskú ulicu. Odtiaľ až po Gemerskú ulicu bude viesť po dláždenom chodníku šírky 2 m, ktorý sa zrekonštruuje. Od Spišskej ulice po koniec cyklistickej cestičky na účelovej komunikácii „K ranču“ na Dlhej ulici je tiež navrhnutá obnova nespevnenej vsakovacej priekopy,“ informuje verejná vyhláška.

Cez komunikáciu budú prechádzať cyklisti a chodci spoločným priechodom v bezbariérovej úprave. Technické riešenie v konštrukčnom zložení cestičky je navrhnuté nasledovne:

  • úpravou úsekov v nevyhovujúcom povrchu chodníka z asfaltu jeho výmenou za nový asfaltový povrch,
  • rekonštrukciou úsekov deformovaných konštrukcií aj podkladných vrstiev vrátane obrubníkov, vybúraním a výstavbou nových konštrukcií,
  • vedenie cyklistov cez zastávky MHD zriadením novej cyklistickej cestičky v šírke 2,2 až 3,0 m obídením poza zastávku,
  • vybúraním konštrukcií pred priechodmi a zriadením nových v bezbariérovej úprave aj s dlažbou pre nevidiacich, spolu v šírke 5 m a 3 m.

Pripomienky či námietky k plánovej cyklotrase bude možné podať na ústnom pojednávaní, ktoré sa uskutoční v utorok 24. mája o 10:00 h. na Mestskom úrade v Nitre.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X