Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Horizon33_2013-9-10_15-12-2
13. septembra 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 google.com

Mesto predá bývalé Kino Lipa!

NITRA 13. septembra – Mesto Nitra predá bývalé Kino Lipa na sídlisku Chrenová verejnou obchodnou súťažou. Schválili to dnes poslanci na zastupiteľstve. Zaoberali sa žiadosťami troch spoločností, ktoré prejavili záujem o kúpu alebo dlhodobý prenájom budovy – M.Z., s. r. o., Tesco Stores a Nitrazdroj.

„Lipa je dlhodobo vyhlásená za dubiózny majetok mesta, už viackrát bola ponúkaná na predaj. Konečne sa objavil nejaký záujemca, či už o prenájom alebo o kúpu. Odporučili sme predaj verejnou súťažou,“ povedal primátor Jozef Dvonč. Podľa neho je vyhlásenie verejnej súťaže logickým vyústením toho, že o jednu nehnuteľnosť má záujem viacero žiadateľov.

Spomedzi troch ponúk iba zámer Nitrazdroju nemení pôvodný kultúrno-spoločenský účel stavby. Jednou z variant predloženého návrhu na mestskom zastupiteľstve bol preto priamy predaj Kina Lipa tejto firme. „Nám sa pozdáva, že sa našiel podnikateľský subjekt, ktorý by chcel pokračovať v pôvodnom účele stavby,“ komentoval zámer firmy Dvonč s tým, že Nitrazdroj sa teraz môže prihlásiť do verejnej súťaže.

Veľkú divadelnú sálu a predsálie chce firma premeniť na kultúrne, vzdelávacie a zábavné centrum pre deti, mládež a dospelých. Podľa jej zámeru by tu mohli bývať výchovné koncerty, výstavy, verejná tančiareň alebo besedy s osobnosťami kultúrneho, umeleckého, športového a politického života.

Premietať by sa tu mohli filmy pre staršiu a strednú generáciu, uvažuje sa aj nad študentskými filmovými večermi a premietaním rozprávok pre deti. Fungovať by tu mohli rôzne kurzy a workshopy pre verejnosť, dramaticko-tanečný krúžok pre deti a mládež či klub dôchodcov. Prezentovať by sa tu mohli umelecké a tanečné školy, rôzne organizácie a občianske združenia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X