Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro peniaze eurobankovky thinkstock
Foto: ilustračné, thinkstockphotos
12. decembra 2015 Správy NitraÚrady a samospráva od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Mesto plánuje v budúcom roku hospodáriť s takmer 50 miliónmi

V rámci výdavkov by malo ísť najviac peňazí na školstvo, a to 20,7 milióna eur

NITRA 12. decembra – Mesto Nitra plánuje v roku 2016 hospodáriť so sumou 49 787 300 eur. Počíta s tým návrh vyrovnaného rozpočtu, ktorý budú schvaľovať poslanci na zastupiteľstve 17. decembra. Viac ako tento rok plánuje samospráva vybrať na podielových daniach aj na dani z nehnuteľnosti. Dane z príjmov fyzických osôb sú naplánované na 23-tisíc eur, čo je zhruba o 1,5 milióna eur viac ako v roku 2015. O 20-tisíc eur viac plánuje magistrát vybrať na dani z nehnuteľnosti. V rámci výdavkov by malo ísť najviac peňazí na školstvo, a to 20,7 milióna eur. Bežný aj kapitálový rozpočet sú zostavené ako prebytkové, čo vyplýva z potreby splácania úverov v roku 2016.

„Pozitívne hodnotím, že návrh príjmovej časti rozpočtu je nastavený reálne a nepredpokladám žiadne riziko pri jeho plnení,“ konštatuje vo svojom stanovisku k rozpočtu hlavná kontrolórka mesta Darina Keselyová. Zároveň vyzdvihla, že v návrhu nie je podhodnotený transfer na mestskú verejnú dopravu ako to bývalo po minulé roky. Odbúra to problém dofinancovania dopravy za rok 2016 v rozpočte na rok 2017. „Návrh rozpočtu nezvyšuje zadĺženosť mesta, čo je pozitívne aj z hľadiska ratingového hodnotenia,“ uviedla Keselyová.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X