Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
18. mája 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračné: NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto Nitra zmenilo systém realizácie drobných stavebných prác. Pozrite sa, ktoré ulice čakajú opravy!

NITRA – 17. mája – Mesto zmenilo systém realizácie drobných stavebných prác. Niektorí mestskí poslanci  kritizujú, že im nie je jasné, ako to celé bude fungovať. Tieto práce totiž mala začať robiť akciová spoločnosť mesta Nitrianska investičná.

Pred niekoľkými rokmi bola vytvorená, aby sa zaoberala investormi pre priemyselné parky. Kríza však pozastavila záujem firiem a tak sa mesto rozhodlo rozšíriť jej pôsobenie a využívať ju aj ako stavebnú firmu. Mala by zabezpečovať stavebné práce a niektoré investičné akcie mesta. Poslanci schválili zmenu ešte v septembri minulého roka a dnes hovoria, že majú málo informácií, ako bude fungovať.

Poslanec Milan Burda sa obáva, že požiadavky výboru mestskej časti nebudú v tomto roku zrealizované. „Ide o drobné opravy, ako sú napríklad chodníky. Kým doteraz sme žiadosti adresovali Mestským službám, oni nás aktuálne odkázali na Nitriansku investičnú, kde je vytvorený akýsi útvar stavebných činností, ale máme málo informácií, kto to bude konkrétne robiť a obávame sa, že v tomto roku naše žiadosti zostanú zabudnuté a nebudú sa riešiť,“ hovorí Burda.

Vyzval preto vedenie mesta, aby novovzniknutý útvar stavebných činností vypracoval správu o plánovaných činnostiach a informoval poslancov o počtoch ľudí, o prevádzkových a mzdových nákladoch, alebo či sa tam presunie technika z Mestských služieb. Nový konateľ spoločnosti, ktorým sa od apríla stal mestský poslanec Miloš Paliatka, informoval, že oficiálne spustili svoju činnosť 1. mája.

„Asfaltovalo sa už na Klementisovej ulici, opravilo sa parkovisko na Dlhej ulici a je spracovaný harmonogram nasadenia pracovníkov, ktorých je celkovo sedem a boli k nám presunutí z Mestských služieb. Postupne príde na rad celé mesto,“ povedal Paliatka. Podľa harmonogramu bude nasledovať Cintorínska ulica, Palánok, Párovská a Janka Kráľa. Zároveň dodal, že poslanci si môžu informácie nájsť v miestnej tlači, kde je pripravený veľký článok o fungovaní spoločnosti a nahlasovať problematické miesta môžu občania aj na webovej stránke Nitrianskej investičnej.

Primátor Nitry Jozef Dvonč však upozornil, že by bolo lepšie, keby Paliatka priamo informoval poslancov. „Navrhujem zvolať v krátkom čase stretnutie, kde budú aj predsedovia výborov mestských časti, ktorí by predložili svoje požiadavky a spoločne urobíme plán a postup prác,“ dodal Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X