Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bezdomovec
Foto: ilustračné, SITA
2. mája 2014 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračné: SITA/AP

Mesto Nitra plánuje dostavať azylový dom

V rozpočte vyčlenili 300-tisíc eur, ale keďže súťaž na dodávateľa zatiaľ nie je ukončená, termín ukončenia azylového domu je otázny 

NITRA 2. mája – Azylový dom na Štúrovej ulici v Nitre plánuje mesto dostavať. Už druhý rok je postavené iba prízemie. Vo výstavbe sa nepokračuje, keďže s pôvodným dodávateľom, ktorý začal stavbu realizovať, nebolo mesto spokojné. Azylový dom mala postaviť firma Eurobuilding ešte v roku 2012.

Projekt za približne 1,1 milióna eur mal ísť zo štrukturálnych fondov Európskej únie, problémy s dodávateľom ho však predčasne ukončili. Mesto dodnes rieši finančnú stratu s dodávateľom, ale rozhodlo sa vo výstavbe pokračovať z vlastných zdrojov. „V rozpočte sme vyčlenili 300-tisíc eur na dostavbu, ale kedy to bude, je otázne, keďže súťaž na dodávateľa, zatiaľ nie je ukončená,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč.

Zatiaľ je vybudované prízemie, ktoré je zakonzervované. Mesto plánuje vybudovať ešte minimálne jedno podlažie a zriadiť nízkoprahovú nocľaháreň a ubytovňu pre približne sto ľudí, ktorej súčasťou by malo byť aj denné azylové centrum. Podľa viceprimátora Nitry Štefana Štefeka sa počas dvoch rokov nestalo, aby zostal niekto na ulici. „Náš azylový dom funguje v obmedzenom režime a ľudia bez domova môžu nájsť prístrešie aj v nízkoprahovej nocľahárni, ktorú poskytuje nitrianska charita, takže kto požiada o pomoc, je o neho postarané,“ dodal Štefek.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X