Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stahovanie prispevok na byvanie nitra pomoc mesto gettyimages.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, GettyImages
22. januára 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Mesto Nitra informuje o možnostiach získania pôžičky pre fyzické osoby

Mesto Nitra v spolupráci so Štátnym fondom rozvoja bývania poskytuje možnosť získať pôžičku na výstavbu rodinného domu, alebo kúpu bytu.

Fyzické osoby môžu získať pôžičku na výstavbu rodinného domu, alebo kúpu bytu pokiaľ spĺňajú nasledovné podmienky:

  1. Obidvaja manželia nepresiahnu vek do 35 rokov. Pokiaľ majú maloleté dieťa (nie viac ako 3 roky) – nemusia v tomto prípade spĺňať vekovú podmienku do 35 rokov. Pôžičku môže taktiež získať aj odchovanec detského domova do 35 rokov (môže byť aj slobodný), ako aj osoba ZŤP (zdravotne ťažko postihnutá), alebo osoba, ktorá býva viac ako 1 rok s osobou ZŤP. Novinka – žiadosť o pôžičku si môže podať aj osamelý rodič s dieťaťom, ktoré nemá viac ako 15 rokov.
  2. Manželia alebo osamelý rodič si môžu požiadať o maximálnu výšku pôžičky 75 000 eur – s úrokovou sadzbou 2 %, platnou po celú dobu splácania, pričom doba splácania je maximálne 20 rokov. Odchovanci detského domova a osoby ZŤP si môžu požiadať o maximálnu výšku pôžičky 80 000 eur – s úrokovou sadzbou 1 %, platnou po celú dobu splácania, pričom doba splácania je maximálne 40 rokov (65 – aktuálny vek žiadateľa).
  3. K získaniu pôžičky na výstavbu rodinného domu je potrebné vydokladovať – právoplatné stavebné povolenie, výmeru obydlia max. do 120 m2 bez plochy garáže, terasy, balkóna a schodísk.

Pre získanie pôžičky na kúpu bytu je zase potrebné nepresiahnuť výmeru plochy bytu do 80 m2, vrátane plochy balkónov a loggií. Pôžička na kúpu bytu môže byť schválená jedine pre byt, ktorý nie je starší ako 3 roky od kolaudácie a je od prvo-nadobúdateľa. Žiadatelia – odchovanci detských domovov a osoby ZŤP môžu získať pôžičku aj na byt starší ako 3 roky.

Bonus Štátneho fondu rozvoja bývania môže na základe požiadania odpustiť 2 000 eur z úveru, ak sa žiadateľovi narodí dieťa a dožije sa aspoň 1 roka, alebo v prípade osvojenia dieťaťa, s ktorým žije v spoločnej domácnosti aspoň 1 rok.

Ďalšie prílohy a informácie ku žiadosti sú na tejto stránke a podrobné informácie vám podajú aj pracovníčky MsÚ Nitra. Termín podávania žiadostí je od 1. apríla do 31. októbra prostredníctvom MsÚ Nitra.

Kontaktné osoby:

Ing. Gabriela Ballayová [email protected]

tel. 037/ 65 02 395

Ing. Kristína Benková [email protected]

tel. 037/ 65 02 225

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X