Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Peniaze euro
ilustračné
12. decembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. ilustračné: SITA/AP

Mesto má už schválený rozpočet na budúci rok

Nitra 12. decembra – Nitrianski mestskí poslanci dnes schválili rozpočet Nitry na rok 2014. Radnica bude mať na budúci rok vyrovnané hospodárenie s príjmami vo výške 47.295.000 eur a s výdavkami v rovnakej hodnote. „Rozpočet bol schválený jednomyseľne, čo je myslím dobrý signál, ktorý hovorí o tom, že bola v poslaneckom zbore jednota. Odsúhlasili sa aj návrhy, ktoré sme predkladali dodatočne po rokovaniach aj s odbornými pracovníkmi našich útvarov, s riaditeľmi organizácií, aj s predsedami jednotlivých výborov mestských častí,“ skonštatoval nitriansky primátor Jozef Dvonč.

Radnica vyčlenila v rozpočte na rok 2014 peniaze i na viaceré investície. Tie budú smerovať hlavne do cestnej infraštruktúry a do budovania chodníkov a parkovísk. „Sú tam zahrnuté aj údržby prakticky všetkých cintorínov. Tu by sme chceli doriešiť fasády, maľovky, oplotenie, rekonštrukcie brán, odstavných plôch aj ozvučenia, tam kde to bude potrebné. Urobíme všetko preto, aby sme skultúrnili tieto priestory. Pomerne značná časť prostriedkov je venovaná na projekt, ktorý mal byť pôvodne platený z Európskej únie. A to je revitalizácia sídliska Párovce,“ povedal Dvonč.

Ďalšie peniaze z rozpočtu budú smerovať na dostavbu kanalizácie, na spolufinancovanie projektov z fondov EÚ, prípravu projektovej dokumentácie a na rôzne investície v mestských častiach. „Poslanci podporili financovanie rôznych akcií na sídlisku Chrenová, kde sa bude robiť viacero menších rekonštrukcií, ale aj súvislé opravy. Chceme aspoň do určitej fázy dobudovať aj útulok pre bezdomovcov,“ dodal Dvonč.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X