Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chodník, cesta, oprava
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: ilustračné, pixabay.com
22. júna 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Mesto dá opraviť chodník aj križovatku, tieto dve mestské časti sa môžu tešiť na lepšie komunikácie

V najbližších dňoch by sa mali dočkať opravy dve nitrianske lokality. Na Čermáni opravia chodník, na Zobore križovatku.

Mesto Nitra nedávno uzatvorilo dve zmluvy so spoločnosťou Megaspol, s.r.o. Jedna sa týka opravy križovatky Svätého Beňadika na Muškátovej 4, druhá chodníka na Dolnočermánskej ulici č. 43-95.

Ako uvádza zmluva, ktorú mesto zverejnilo na svojej webovej stránke, oprava križovatky by mala byť ukončená do konca tohto mesiaca. Mesto za opravu zaplatí 4.998,18 eur vrátane DPH. Záručná doba na dielo je klasických 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Chodník na Dolnočermánskej ulici bude opravený v úseku od č. 43 po č. 95, zhotovia ho na základe cenovej ponuky, ktorú spoločnosť Megaspol predložila mestu 6. júna 2016. Práce majú byť zahájené do 3 dní od účinnosti zmluvy (podpísaná bola 17. júna 2016). Oprava chodníka, za ktorú mesto zaplatí 14.979 eur vrátane DPH, má byť ukončená do 15. júla 2016.

V prípade neukončenia diela alebo omeškania s odstránením vád a nedorobkov zistených pri preberacom konaní hrozia zhotoviteľovi zmluvné pokuty. Spoločnosť musí platiť aj v prípade, že nevyprace stavenisko. V tomto prípade je zmluvná pokuta stanovená na 3 eurá za každý deň omeškania.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X