Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
ŠKOLSTVO: Talentované deti
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Hodina angliètiny v Škole pre mimoriadne nadané deti a gymnázium . Bratislava, 21. september 2006. Foto: SITA/Juraj Rošèák
8. novembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 SITA

Mesto by chcelo zriadiť novú materskú školu

Mesto Nitra by chcelo zriadiť novú materskú školu. Informoval prednosta Mestského úradu v Nitre Igor Kršiak.

„Plánujeme zriadenie novej škôlky v areáli zoborských kasární. Navštevovať škôlku by mali napríklad deti z Nitrianskych Hrnčiaroviec, ktoré dnes nemajú vlastnú škôlku,“ povedal Kršiak. Peniaze by malo mesto čerpať zo zdrojov EÚ. Podľa Kršiaka o tom, či na tento zámer poputujú peniaze z eurofondov, by mal Brusel rozhodnúť na jar budúceho roka.

Kultivácia priestorov zoborských kasární na materskú školu je jeden zo zámerov z oblasti vzdelávania, ktoré mesto zakotvilo do strategického dokumentu priorít Udržateľného mestského rozvoja. Ten je súčasťou Regionálnej integrovanej územnej stratégie, ktorú vypracováva Nitriansky samosprávny kraj. O pridelení peňazí zo štrukturálnych fondov EÚ na jednotlivé zámery sa potom rozhoduje v Bruseli. Počas rokov 2014 až 2020 by mohlo mesto Nitra dostať na svoj rozvoj viac než 35 miliónov eur, povedal Kršiak.

Zatiaľ nie sú známe podrobnosti, koľko by stavba materskej školy v priestoroch bývalých kasární mala stáť a akú by mala kapacitu. Potom, ako EÚ prijme zámer túto škôlku postaviť, mesto dostane za úlohu vytvoriť projekt, v ktorom už bude zakotvený aj konkrétny stavebný plán. Kršiak dnes odhaduje, že by v nej mohli vzniknúť tri alebo štyri triedy. Zo zámerov v oblasti vzdelávania je súčasťou Udržateľného mestského rozvoja napríklad aj optimalizácia Základnej školy na Škultétyho ulici na Základnú školu s materskou školou a rekonštrukcia všetkých inžinierskych sietí v materských školách.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X