Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
akvaprk
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
18. marca 2015 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skPetra Struková, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o. php.sk, v texte: SITA

Mesto chce mať kontrolu nad cenou vstupného do akvaparku

Na štvrtkovom zasadnutí zastupiteľstva, budú poslanci rokovať aj o budovaní akvaparku v letnom kúpalisku na Sihoti. Bude sa rozhodovať o tom, či bude mesto financovať výstavbu samo alebo bude spolupracovať so spoločnosťou COS Československá obchodní, s.r.o. Zisťovali sme, ako chce mesto zabezpečiť úspešné dobudovanie projektu a či bude pre obyvateľov Nitry pripravené zvýhodnené vstupné.

Keďže sa pred rokom objavili pochybnosti ohľadom toho, že firma COS Československá obchodní, s.r.o. údajne nemá s podobným projektom skúsenosti, pýtali sme sa na radnici, aká je istota, že akvapark neskončí ako ďalší nevydarený projekt. „Spoločnosť, ktorá predložila návrh, splnila podmienky a nemožno ju vylúčiť len pre pochybnosti, ktoré sú na jej adresu vznesené. Ich ponuku musíme brať do úvahy a predložiť ju na prerokovanie zastupiteľstvu,“ uviedol Krišiak. Dodal, že materiál je koncipovaný tak, aby v čo najväčšej miere chránil mesto pred prípadnou nespoľahlivosťou investora a aby mesto nemalo z areálu kúpaliska dlhodobo stavenisko.

ILUASTRAÈNÉ: Kúpalisko

Mesto chce mať vstupné pod kontrolou

Reakcie Nitranov na premenu obľúbeného kúpaliska na akvapark sa rôznia. Viacero našich čitateľov na výstavu akvaparku reagovalo negatívne v tom zmysle, že si bežní ľudia nebudú môcť dovoliť zaplatiť vysoké vstupné a budú musieť chodiť na kúpaliská v okolí. Prednosta nám však povedal, že záujem mesta a verejnosti o výstavbu kúpaliska s celoročným využitím prevyšuje jeho možný nezáujem.

Prečítajte si anketu – pýtali sme sa Nitranov na to, aký je ich názor na vybudovanie akvaparku  parku na Sihoti.

Anketa: Aký je váš názor na to, že by sa z kúpaliska mal stať akvapark?

Podľa Dávida z Popradu, začalo veľa ľudí po tom, čo bol v Poprade postavený akvapark, chodiť na kúpaliská a jazerá v okolí. Veľa rodín si totiž nemohlo dovoliť zaplatiť vstupné do „luxusného akvaparku“.  Zisťovali sme aj to, či bude výšku vstupného určovať mesto a či je pripravený nejaký koncept zliav pre Nitranov. „Pokiaľ ide o samotnú výšku vstupného, je to tiež jeden z ochranných mechanizmov, ktoré si chce mesto zachovať, to znamená mať dosah na stanovenie výšky vstupného,“ uviedol Kršiak. Dodal, že mesto má záujem zaviesť projekt mestskej karty, ktorá by prinesla systém zliav a výhod a tie by sa mali týkať aj vstupného na kúpalisko.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X