Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Menu na vikend nr 2.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
19. apríla 2018 Podujatia a akcie Nitra od © NitraDen.sk Diskusia()

Menu na víkend: Uvidíte tie najlepšie športové výkony, oslávite Deň Zeme a čaká na vás komentovaná prehliadka

Po týždni vám opäť prinášame zoznam nápadov, tipov, odporúčaní, jednoducho – keďže nielen jedlom je človek živý – špeciálne voľno-časové menu. Pozrite sa, čo zaujímavé sa z nášho pohľadu tento víkend udeje. Dobrú chuť!

Hudobný večer Szabó/Turcerová/Maceček

Mladé trio prezentuje vlastné kompozície, osobité aranžmány jazzových štandardov a taktiež tvorbu súčasných autorov. Ich hra je veľmi komunikatívna, farebná a podstatnú časť hry tvoria improvizácie. Na česko-slovenskej jazzovej scéne je toto trio ojedinelé svojim nástrojovým zoskupením (elektrická gitara, alt a soprán saxofón, bicie nástroje). V Trafačke odohrajú koncert v piatok o 20. hodine.

DomExpo a Gardenia 2018

22. ročník medzinárodnej predajnej výstavy pre záhradníctvo, záhradkárov, priateľov bonsajov i kvetov a životného prostredia a 13. ročník komplexnej stavebnej výstavy a výstavy pre fotovoltiku a solárnu techniku potrvajú do nedele do 15. hodiny na Agrokomplexe.

Čistenie nábrežia rieky Nitra

V sobotu od 9. hodiny sa záujemcovia o čistenie stretnú pred areálom NKS. Pre všetkých účastníkov budú pripravené pracovné rukavice a vrecia na odpad. Cieľom je vyčistenie nábrežia rieky od rôzneho odpadu.

XFN Fight of Gladiators

V Mestskej športovej hale sa bude v sobotu od 19. hodiny bojovať. Napínavý súboj si môžete pozrieť za vstupné 15/20 eur.

Deň Zeme v Hideparku

Revitalizácia a okrášľovanie komunitnej záhrady KOZA, komunitného kompostoviska a okolia Hideparku sa uskutoční v sobotu od 12. do 20. hodiny. Súčasťou dňa bude i KOZAmarket, na ktorom nájdete bezobalové suroviny na váhu od Vačica.bez.sáčku, poctivé planty od Starého kohúta a rôzne handmade veci na bezobalové nakupovanie a pre eko domácnosť.

Massriot (un)wired Tour

Večer plný obľúbených songov, energie a dobrej muziky na vás čaká v Music a Café v sobotu o 21.30 hod.

Preteky lezúňov

Najmilšie preteky lezúňov sa budú konať v nedeľu v OC Max. Batoľa musí spĺňať vek do 12 mesiacov, musí prejsť v čo najkratšom čase vymeranú vzdialenosť 5 metrov lezením po štyroch, pričom rodičia ho môžu motivovať akýmkoľvek spôsobom.

Detská tour Petra Sagana

Na preteky, ktoré sa v parku uskutočnia v nedeľu od 9. hodiny, môžete prihlásiť svoje dieťa do 14 rokov (ročník 2002 a mladší), či už máte sotva dvojročného cyklistu s odrážadlom alebo už skúseného cyklistu. Registrácia prebieha deň vopred a taktiež v deň súťaže v čase a na mieste zverejnených v propozíciách súťaže. Vstupné je pre chlapcov dve eurá.

Po stopách nitrianskych židov

Aký bol každodenný život židov žijúcich v Nitre? Kde a ako bývali, kde pracovali a kam sa chodili zabávať? Kde stála už v súčasnosti zbúraná ortodoxná synagóga a kto navštevoval Židovskú ľudovú školu? Ako vyzerala mestská časť Párovce na prelome 19. a 20. storočia? Akú stopu po sebe židia v Nitre zanechali? Dozviete sa to na komentovanej prechádzke v nedeľu o 13. hodine. Začiatok bude pri Židovskom cintoríne na Klokočine.

Deň Zeme

Deň Zeme môžete osláviť aj v nedeľu na Svätoplukovom námestí. Nebude chýbať cyklovačka, osadenie cyklopumpy pri rieke a aj zábava. O 15. hodine sa začne cyklojazda zo Svätoplukovho námestia.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X