Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
pes, husky
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné foto, zdroj: MsP Nitra
6. februára 2019 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDeň.skNitraDeň.sk Diskusia()

Majiteľ tvrdil, že jeho pes bol napadnutý iným psom. Polícia riešila v uliciach Nitry aj ďalších psov

Ako uviedla Mestská polícia v Nitre, počas uplynulého týždňa riešili hliadky aj prípady, ktoré sa týkali psov.

Podľa informácií od nitrianskej mestskej polície, v mestskej časti Dražovce riešila v popoludňajších hodinách hliadka mestskej polície oznam jedného z občanov. Ten polícii tvrdil, že jeho bol napadnutý a následne aj zranený iným psom.

Ako uviedla nitrianska polícia, prítomná hliadka MsP Nitra vypočula oboch držiteľov psov, pričom ich opis priebehu konfliktu sa miestami líšil. „Mestskí policajti s oboma vykonali pohovor a motivovali ich k susedskému zmieru,“ napísala polícia.

Obaja držitelia psov boli občanmi Dražoviec a po tomto pohovore sa vzájomne zhodli. Konflikt si v prítomnosti hliadky vydiskutovali a druhý držiteľ psa prisľúbil, že uhradí finančné náklady za lekárske ošetrenie napadnutého psa.

Tento prípad nebol počas minulého týždňa jediným, kde hrali hlavnú rolu psy. Ako ďalej nitrianska mestská polícia informovala, hliadka na Kopanickej ulici v mestskej časti Janíkovce preverila oznam, ktorý sa týkal pohybu dvoch voľne pobehujúcich psov.

„Po príchode na miesto sa mestskí policajti skontaktovali s oznamovateľom, ktorý im poskytol informácie vedúce k zisteniu totožnosti držiteľa uvedených psov. Toho neskôr vyzvali, aby psov odchytil a uzavrel do chovného priestoru. Tiež ho vyzvali, aby svoj pozemok, kde drží psov, zabezpečil proti opätovnému úniku chovaných zvierat. Držiteľa hliadka mestskej polície doriešila v blokovom konaní,“ vyjadrila sa polícia.

K ďalším prípadom patril ten, ktorý sa odohral na ulici Pod kostolíkom. „Hliadka mestskej polície preverovala oznam občana z ulice Pod kostolíkom o psovi bez dozoru, ktorý sa odtrhol z reťaze a voľne behá po uliciach,“ informovala polícia.

Ako ďalej uviedla Mestská polícia v Nitre, jej príslušníci psa po obhliadke ulíc našli a následne odchytili. Nakoľko pes nemal na sebe evidenčnú známku, jeho identifikácia, respektíve identifikácia majiteľa psa, bola obtiažna.

„Hliadka na správaní psa spozorovala, že má tendenciu odchádzať vždy tým istým smerom, nechala sa preto psom viesť až k miestu jeho bydliska, z ktorého ušiel. Mestskí policajti tak stotožnili štyridsaťsedemročného držiteľa psa z mestskej časti Dražovce, ktorý sa priznal k vlastníctvu odchyteného psa a za spáchaný priestupok bol doriešený v blokovom konaní,“ napísala záverom mestská polícia.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X