Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Okresny sud nitra googlemaps
maps.google.sk
7. apríla 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Krajský súd nemieni vyhovieť Cerulíkovej žiadosti

Krajský súd v Nitre nemieni vyhovieť žiadosti Nitrana Romana Cerulíka v súvislosti s investíciou automobilky Jaguar Land Rover. Cerulík podal vo februári žalobu, v ktorej žiada o preskúmanie rozhodnutia Okresného úradu Nitra a o odklad vykonateľnosti rozhodnutia, ktorým úrad rozhodol neposudzovať vplyv automobilky na životné prostredie.

Súd 23. marca upovedomil žalobcu, že jeho žiadosti o odklad vykonateľnosti rozhodnutí špecifikovaných v žalobe nemieni vyhovieť. Toto upovedomenie bolo podľa doručeniek doručené právnemu zástupcovi žalobcu 1. apríla,“ informoval hovorca Krajského súdu v Nitre Mário Pivarči. Okresnému úradu Nitra teraz plynie 30-dňová lehota na vyjadrenie sa k žalobe a na predloženie administratívneho spisu.

Roman Cerulík sa vyjadril, že rozhodnutie súdu pokladá za veľmi prekvapivé, keďže všetky tri automobilky na Slovensku povinne posudzovali vplyvy na životné prostredie. „Počkám na rozhodnutie Krajského súdu v Nitre, pretože v samotnej veci ešte nerozhodol,“ skonštatoval Cerulík. Okresný úrad podľa jeho názoru odmietol posudzovanie vplyvov automobilky Jaguar Land Rover na životné prostredie na základe neúplných a zavádzajúcich údajov. Ako príklad uviedol údaj o počte plánovaných parkovacích miest, ktorých má byť 440. Pri počte nad 500 by už bolo povinné posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Podľa Cerulíka bol tento údaj zámerne poddimenzovaný.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X