Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
PETRŽALKA: Výstavba cyklotrasy
Výstavba úseku cyklotrasy Tematínska - Antolská v Petržalke poèas kontrolného dòa primátora mesta Bratislava Milana Ftáènika. Bratislava, 28. august 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
11. októbra 2013 Správy NitraVýstavba a developerské projekty od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 Ilustračné: SITA/AP

Kraj opravil za uplynulé štyri roky 130 kilometrov ciest

NITRA 11. októbra – Nitriansky samosprávny kraj opravil za uplynulé štyri roky 130 kilometrov ciest a 1 150 metrov štvorcových mostov. Celkovo spravuje 2 040 kilometrov ciest druhej a tretej triedy. Cesty župa rekonštruovala v závislosti od ich kategórie a intenzity dopravy v danom úseku. „Vedeli by sme si predstaviť opraviť prioritne aj iné úseky, ako sa robili v tomto období. Je tam však jeden veľmi vážny problém, a to je nevysporiadanosť vlastníctva pôdy pod komunikáciami,“ povedal pre agentúru SITA predseda kraja Milan Belica.

Až 80 percent pozemkov pod cestami druhej a tretej triedy nie je vysporiadaných. Ako konkretizoval Belica, Nitriansky kraj má okolo 14 miliónov štvorcových metrov ciest, z toho je približne 12 miliónov metrov štvorcových pôdy pod nimi nevysporiadaných. „Dnes sme konfrontovaní s tým, že niektoré skupiny obyvateľov sa špekulatívnym spôsobom zmocňujú tohto majetku a my už v niektorých prípadoch dokonca platíme nájom vlastníkovi pôdy pod cestou. To je nehoráznosť, ktorá neviem, kde sa skončí v tomto štáte,“ upozornil Belica.

Ďalších 40 kilometrov ciest v kraji opravila spoločnosť Granvia po výstavbe rýchlostnej cesty R1. Ešte pred začatím stavebných prác župa upozornila starostov dotknutých obcí, aby si zdokumentovali stav ciest pre prípadné súdne spory. „Ku cti Granvie slúži, že mi dali slovo a tie cesty skutočne aj opravili,“ povedal Belica.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X