Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra_sita.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA
14. septembra 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk

Koncom septembra bude Nitra oslavovať Svetový deň cestovného ruchu

Tento rok sa podujatie bude konať 25. až 27. septembra a vzájomne sa prepája s Dňami Európskeho kultúrneho dedičstva a medzinárodným festivalom Divadelná Nitra.

Svetový deň cestovného ruchu bude mať dve línie. Jednou budú pracovné workshopy s partnerskými mestami zamerané na vytvorenie spoločných zážitkových produktových balíčkov pre rozvoj cestovného ruchu v Nitre. Počas trojdňového stretnutia sa pracovné delegácie zoznámia s Nitrou zážitkovou formou. Výstupy z workshopov budú prezentované verejnosti prostredníctvom následnej mediálnej kampane na Slovensku a v zahraničí. Druhá línia bude určená verejnosti.

Program začne neoficiálne už v utorok 20. septembra. Uskutoční sa prehliadka so sprievodcom, ktorej súčasťou bude aj návšteva Diecéznej knižnice a výstup na Hradnú vežu.

V nedeľu 25. septembra bude pre návštevníkov sprístupnený areál bývalých kasární na Martinskom vrchu, kde sa budú realizovať zážitkové prehliadky so sprievodcom, v rámci Archeoparku Nitra je pripravená prehliadka objektov slovanských obydlí, ukážka pečenia v dobovej peci, vypaľovanie keramiky, sprístupnenie depozitára Archeologického ústavu SAV, ale aj lukostreľba. Na Martinský vrch sa v tento deň môžete bezplatne odviesť Nitrianskym expresom zo Svätoplukovho námestia.

V pondelok 26. septembra sa na UKF v Nitre uskutočnia pre študentov zaujímavé prezentácie z partnerských regiónov Nitrianskeho samosprávneho kraja s témou Turistická nabídka a způsob její prezentace v Kraji Vysočina a prezentácia Vračanského regiónu z Bulharska. Súčasne sa bude konať pracovný workshop Nitra Európe s partnerskými mestami v Malom seminári Biskupského úradu, cieľom ktorého je tvorba spoločných zážitkových produktových balíčkov partnerských miest na roky 2017 – 2018.

Program v utorok 27. septembra je určený pre študentov stredných a vysokých škôl, ale aj pre všetkých priaznivcov cestovania z radov širokej verejnosti. Návštevníci sa môžu tešiť napríklad na prednášky o súčasnej pozícii cestovných kancelárií na Slovensku a v zahraničí, o gastronómii, o organizovaní festivalu GRAPE, o kúpeľnom cestovnom ruchu a na iné.

Počas celého dňa bude prebiehať sprievodný program, v rámci ktorého sa bude realizovať v ŠD UKF Nitra súťažná výstava fotografií a vedomostný kvíz.

Svetovy_den_cestovneho_ruchu.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X