Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Knihkupectvo_pod_vrskom.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Kníhkupectvo pod Vŕškom. www.facebook.com
24. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Končí ďalšie kultové miesto Nitry – Kníhkupectvo Pod Vŕškom. Fungovalo 27 rokov

Po starom Tescu a troch reštauráciách Hoffer oznámilo svoj koniec aj kultové Kníhkupectvo a antikvariát Pod Vŕškom, ktoré bolo neoddeliteľnou súčasťou Kupeckej ulice už 27 rokov.

Kníhkupectvo navždy zatvorí svoje brány na konci júna. Dôvodom je výpoveď z nájmu od nového majiteľa budovy.Tak, ako sme predpokladali, dostali sme výpoveď a končíme. Do konca júna ešte môžete, tak ako ste si za tých 27 rokov zvykli, prísť do Kníhkupectva Pod Vŕškom a odísť s dobrou knihou alebo len pozrieť dobré knihy, alebo nás, kníhkupcov,“ napísalo kníhkupectvo na svojej facebookovej stránke. Výber z kníh sa bude dať v budúcnosti nájsť v kaviarni s antikvariátom Libresso na Kupeckej ulici. „Radi by sme pridali nejakú dobrú správu o tom, ako sa sťahujeme do väčších/lepších priestorov, ale vyzerá to tak, že len z toho súčasného výberu urobíme výber „čerešničiek na (žiaľ dosť malej) torte“ v Libresse. Takže dobré knihy u nás stále budú,“ píše kníhkupectvo s dodatkom, že plánuje usporiadať aj „rozlúčkovú party.“

Kníhkupectvo pod Vŕškom
Kníhkupectvo Pod Vŕškom. Foto: maps.google.sk

Historickú budovu na Kupeckej 7, kde kníhkupectvo sídli, mesto predalo koncom roka 2016 firme Properex za 831-tisíc eur. Dôvodom predaja bol nevyhovujúci technický stav budovy z roku 1890, ktorá si vyžaduje rekonštrukciu. Ako ju chce nový majiteľ využiť, mesto nezisťovalo, rozhodujúca v súťaži bola len ponúknutá cena. Radnica sa pred pár rokmi zbavila už aj nehnuteľností na Kupeckej 10 a Kupeckej 16. „My nemáme vlastné prostriedky na to, aby sme opravili tento objekt na Kupeckej 7 a prevádzkovali ho, to znamená, že dobré východisko pre nás by bolo, keby sa to predalo,“ povedal v septembri 2016 primátor Jozef Dvonč. O zámere predaja Kupeckej 7 sa v Nitre hovorilo už roky. Viceprimátor Ján Vančo ešte v roku 2011 vyslovil obavu, že „na pešej zóne je už teraz veľmi mŕtvo. Zničíme Kníhkupectvo Pod Vŕškom a ďalšie prevádzky a zostane nám tam prázdna budova.“ Teraz sa ukázalo, že predaj objektu znamenal pre kníhkupectvo naozaj koniec. Aké bude mať budova využitie, ukáže čas.

Knihkupectvo.jpg
Kníhkupectvo Pod Vŕškom. www.facebook.com

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X