Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Knihkupectvo_pod_vrskom.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Kníhkupectvo pod Vŕškom. www.facebook.com
24. mája 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Končí ďalšie kultové miesto Nitry – Kníhkupectvo Pod Vŕškom. Fungovalo 27 rokov

Po starom Tescu a troch reštauráciách Hoffer oznámilo svoj koniec aj kultové Kníhkupectvo a antikvariát Pod Vŕškom, ktoré bolo neoddeliteľnou súčasťou Kupeckej ulice už 27 rokov.

Kníhkupectvo navždy zatvorí svoje brány na konci júna. Dôvodom je výpoveď z nájmu od nového majiteľa budovy.Tak, ako sme predpokladali, dostali sme výpoveď a končíme. Do konca júna ešte môžete, tak ako ste si za tých 27 rokov zvykli, prísť do Kníhkupectva Pod Vŕškom a odísť s dobrou knihou alebo len pozrieť dobré knihy, alebo nás, kníhkupcov,“ napísalo kníhkupectvo na svojej facebookovej stránke. Výber z kníh sa bude dať v budúcnosti nájsť v kaviarni s antikvariátom Libresso na Kupeckej ulici. „Radi by sme pridali nejakú dobrú správu o tom, ako sa sťahujeme do väčších/lepších priestorov, ale vyzerá to tak, že len z toho súčasného výberu urobíme výber „čerešničiek na (žiaľ dosť malej) torte“ v Libresse. Takže dobré knihy u nás stále budú,“ píše kníhkupectvo s dodatkom, že plánuje usporiadať aj „rozlúčkovú party.“

Kníhkupectvo pod Vŕškom
Kníhkupectvo Pod Vŕškom. Foto: maps.google.sk

Historickú budovu na Kupeckej 7, kde kníhkupectvo sídli, mesto predalo koncom roka 2016 firme Properex za 831-tisíc eur. Dôvodom predaja bol nevyhovujúci technický stav budovy z roku 1890, ktorá si vyžaduje rekonštrukciu. Ako ju chce nový majiteľ využiť, mesto nezisťovalo, rozhodujúca v súťaži bola len ponúknutá cena. Radnica sa pred pár rokmi zbavila už aj nehnuteľností na Kupeckej 10 a Kupeckej 16. „My nemáme vlastné prostriedky na to, aby sme opravili tento objekt na Kupeckej 7 a prevádzkovali ho, to znamená, že dobré východisko pre nás by bolo, keby sa to predalo,“ povedal v septembri 2016 primátor Jozef Dvonč. O zámere predaja Kupeckej 7 sa v Nitre hovorilo už roky. Viceprimátor Ján Vančo ešte v roku 2011 vyslovil obavu, že „na pešej zóne je už teraz veľmi mŕtvo. Zničíme Kníhkupectvo Pod Vŕškom a ďalšie prevádzky a zostane nám tam prázdna budova.“ Teraz sa ukázalo, že predaj objektu znamenal pre kníhkupectvo naozaj koniec. Aké bude mať budova využitie, ukáže čas.

Knihkupectvo.jpg
Kníhkupectvo Pod Vŕškom. www.facebook.com

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X