Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HOKEJ-TE: Nitra –  Zvolen
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
HOKEJ-TE: Nitra – Zvolen Jozef Stumpel z HK Nitra (vpravo) a brankár Marek Šimko z HKM Zvolen (vľavo) počas 46. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HKM Zvolen. Nitra, 2. február 2014. Foto: SITA/Martin Havran
3. februára 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Hokej: Nitra porazila Zvolen 1:0! (FOTO)

Hokej – Tipsport extraliga – 46. kolo – nedeľa:
HK Nitra – HKM Zvolen 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 59. Pupák (T. Chrenko, Martin Segľa)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kubuš – Gajan, Smrek, 3128 divákov
Zostavy:
Nitra: Lakosil – Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, F. Kuzma, M. Novák – H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – Pupák, T. Chrenko, Martin Segľa – Bajtek, Lelkeš, Piačka
Zvolen: M. Šimko – L. Pokovič, J. Hertl, Hraško, Pichnarčík, Ťavoda, J. Mucha – Škvaridlo, Brabenec, Michal Chovan – Martin Ďaloga, Bortňák, A. Podkonický – Ľ. Zuzin, M. Jurík, Síkela – Čanky

Úvodnú šancu mali domáci, ale Piačkovu strelu švihom so šťastím zneškodnil brankár Šimko. V polovici prvej tretiny sa blysol individuálnou akciou nitriansky obranca König, ale ani z tohto mráčika nezapršalo. Do kabín odchádzali tímy za bezgólového stavu.

HOKEJ-TE: Nitra – Zvolen

Druhá tretina priniesla rušné momenty na oboch stranách, ale brankári si zastali svoje miesta. Lakosil sa vyznamenal pri príležitostiach Juríka a Michala Chovana, Šimko zneškodnil tutovky Tománka a Michala Nováka. Po 40-tich minútach svietil na ukazovateli stále „futbalový“ výsledok 0:0.

V tretej tretine sa snažili oba tímy vychádzať z pozornej defenzívy. Ozdobou zápasu boli brankári, ktorí privádzali strelcov do zúfalstva. V 53. min mal ideálnu šancu poslať domácich do vedenia Henrich Ručkay, ale svoje sólo nezakončil podľa predstáv. V závere Nitrania prejavili väčšiu túžbu po víťazstve a odmenou im bol víťazný gól, ktorý 69 sekúnd pred tretím klaksónom zaznamenal Miroslav Pupák. Hostia ešte v závere skúsili hru bez brankára, ale do súvislejšieho tlaku sa nedostali, a tak si domáci pripísali do tabuľky vydreté tri body.

Hlasy:
Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Vedeli sme, že Zvolen prišiel iba s desiatimi útočníkmi, a tak taktika bola jednoznačná. Chceli sme súpera uťahať vysokým tempom. Súper však dlho odolával. V rozhodujúcich momentoch sme si nezachovali na hokejkách pokoj, ale našťastie sme to v závere zvládli.“
Július Šupler (tréner Zvolena): „Bol to zaujímavý zápas, aj keď v ňom nepadlo veľa gólov. O výsledku rozhodla naša taktická chyba v závere duelu. Chcel by som vyzdvihnúť výkon brankára Šimka a poďakovať chlapcom za nasadenie. V Nitre je úžasná atmosféra a myslím si, že sa tu nedá hrať zlý hokej. Škoda, že sme neuchmatli domácim aspoň bod.“

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.