HOKEJ-TE: Nitra -  Zvolen
HOKEJ-TE: Nitra – Zvolen Hráči HK Nitra po skončení 2. zápasu štvrťfinále slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - HKM Zvolen. Nitra, 9. marec 2014. Foto: SITA/Martin Havran
9. marca 2014 Šport NitraHokej od NitraDen.sk© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona. SITA/AP

Hokej: HK Nitra – HKM Zvolen 5:0

Nitra 9. marca  – Hokejisti HK Nitra vyhrali v druhom zápase štvrťfinále play off Tipsport extraligy na domácom ľade nad HKM Zvolen 5:0 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 2:0.
HOKEJ-TE: Nitra - Zvolen
HK Nitra – HKM Zvolen 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Góly: 8., 12. Tománek, 18. L. Novák, 24. Lelkeš, 58. H. Ručkay.  Rozhodovali: Jonák, Jura – Korba, Rovenský, vylúčení: 6:10, navyše: Bača, M. Novák obaja 5+10+DKZ za údery – Hebar, Ťavoda obaja 5+10+DKZ za údery, M. Chovan 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2769 divákov
Domáci hráči od úvodu vyvíjali sústavný tlak na bránu hostí, no prvú gólovú šancu mal v 6. minúte Zvolenčan Peter Zuzin, brankár Nitry Kristan však jeho úmysel vystihol. V 8. minúte sa po strele Lukáša Nováka dostal k puku Tománek a bejzbolovým spôsobom ho poslal za chrbát zvolenského brankára Šimka. V 14. minúte predviedol parádny zákrok brankár Nitry Kristan, keď zlikvidoval nájazd Čánkyho. V 18. minúte využila Nitra presilovú hru, Stümpel pripravil Lukášovi Novákovi gólovú situáciu ako na tácke a ten si už vychutnal zvolenského brankára – 3:0.

V 4. minúte druhej tretiny nahodil Bajtek puk pred bránu Zvolena a Lalkeš strelil štvrtý gól domácich. Asistenciu si pripísal aj brankár Nitry Kristan. O minútu sa za bránou hostí strhla šarvátka, ktorej výsledkom bolo, že z domácej strany Bača a M. Novák, z hosťujúcej Hebar a Tavoda išli prví pod sprchy. V 33. minúte mohol Zvolen znížiť stav, Síkela vystihol prihrávku domácich, dostal sa do brejku, no na Kristanove umenie bol prikrátky.
V tretej časti stretnutia sa duel za mierneho tlaku Nitry dohrával a v 58. minúte stanovil H. Ručkay výsledok na presvedčivých 5:0.