Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Veľtrh JOB Expo 2014
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA
26. apríla 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2016

Hľadáte si prácu? Na Job Expo v Nitre je v ponuke viac ako 30-tisíc pracovných miest

Viac ako 30 400 voľných pracovných miest ponúkajú na veľtrhu práce Job Expo 2016 v Nitre slovenskí a zahraniční zamestnávatelia. Šiesty ročník veľtrhu sa začal dnes na výstavisku Agrokomplex a potrvá do stredy.

Voľné pracovné miesta tam ponúka 165 slovenských a 42 zahraničných zamestnávateľov. Minimálne 13 443 pracovných pozícií možno nájsť v ponuke prítomných slovenských zamestnávateľov, viac ako 13 000 miest je na pracovných portáloch a vyše 4 000 ponúk je v zahraničí.

V oblasti zamestnanosti Slovensko čelí nedostatku kvalifikovaných pracovných síl v niektorých odvetviach, čiernej práci a problémom sú aj dlhodobo nezamestnaní, ktorí nemajú záujem pracovať. Podľa slov ministra práce sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera bude prioritou vlády motivovať ľudí, aby išli pracovať. „My máme záujem v prvom rade motivovať ľudí, aby pracovať išli, pokiaľ im bude ponúknutá primeraná práca, ktorá zodpovedá ich kvalifikácii a vzdelaniu. Ale ak niekto dvakrát, trikrát bezdôvodne odmietne prácu, budeme sa trošku hlbšie touto otázkou zaoberať a ja nevylučujem, že to upravíme aj legislatívne,“ povedal na brífingu Richter.

Na veľtrhu práce sa chce pozrieť na to, koľko ľudí si sem príde len pre pečiatku a koľkí prídu s reálnym záujmom nájsť si zamestnanie.

Podľa Richtera bude treba riešiť aj ľudí v exekúcii, ktorých sú tisíce, pretože títo nemajú záujem pracovať, keďže im zarobené peniaze zoberie exekútor. „Treba nájsť opatrenie, možno splátkový kalendár, aby aj títo ľudia boli motivovaní pracovať štandardne a nie načierno,“ povedal Richter.

Štát sa podľa neho musí zaoberať aj nelegálnou prácou a obchádzaním legislatívy. V súčasnosti existuje možnosť zarobiť si 148 eur na dohodu a byť pritom evidovaný na úrade práce. Podľa ministra Richtera to však v praxi často vyzerá tak, že pracovník oficiálne zarobí 148 eur a ostatné peniaze mu zamestnávateľ vyplatí na ruku. Takýmto praktikám chce v budúcnosti zamedziť.

Veľtrh Job Expo 2016 organizuje Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica a ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera. Určený je nielen nezamestnaným, ale aj mladým ľuďom, ktorí sa pripravujú na svoje budúce povolanie. Vzdelávacie agentúry na veľtrhu ponúkajú paletu služieb od poradenstva, cez testovanie tzv. mäkkých zručností, jazykových zručnosti, počítačových zručností, až po hodnotenie osobnosti. Pripravené sú aj prezentácie duálneho vzdelávania, odborné prednášky, testovanie, poradenstvo a ďalšie sprievodné podujatia. Súčasťou veľtrhu je aj celoštátna prezentačná a predajná výstava výrobkov žiakov stredných odborných škôl Mladý tvorca 2016.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X