Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
HASIÈI: Taktické cvièenie
HASIÆI: Taktické cvièenie Hasièi poèas taktického cvièenia požiaru skladových priestorov OC Metro Cash Carry Slovakia, s.r.o. za úèasti hasièskej jednotky Hasièského a záchranného zboru hl. m. SR Bratislavy a služby obchodného zariadenia Metro. Bratislava, 13. november 2012. Foto: SITA/Marián Peiger
5. septembra 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 Ilustračná: SITA/AP

Hasiči z Nitry sú pri dopravných nehodách najlepší

V Trnave sa konal tretí ročník súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel

TRNAVA 5. septembra  – Pohár predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša za víťazstvo v súťaži vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel si z Trnavy odniesli hasiči z Nitry, druhé miesto si vybojovali domáci hasiči a tretie hasiči z HaZÚ Bratislava. V treťom ročníku súťaže si svoje schopnosti meralo deväť hasičských družstiev, po prvýkrát aj jedno družstvo z Českej republiky.

,,Cieľom súťaže je preveriť pripravenosť a vybavenie hasičských jednotiek na zvládnutie zásahov pri dopravných nehodách. Pre jednotlivé družstvá boli pripravené rôzne scenáre nehôd, o ktorých dopredu nevedeli. Takto boli namodelované situácie porovnateľné s reálnymi podmienkami pri dopravných nehodách,“ povedal hovorca Krajského riaditeľstva HaZZ v Trnave Tomáš Bílik. Pri zásahu bola hodnotená taktika, technika a poskytnutie prvej pomoci. Hosťujúci hasiči z Plzenského kraja, územného odboru Rokycany, skončili na piatom mieste.

V predchádzajúcich dvoch ročníkoch súťaže vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel dominovali družstvá hasičov z HaZÚ Bratislava a okresného riaditeľstva v Galante.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X