Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvoriť galériu
Korfbal Nitra
20. augusta 2015 Šport NitraIné nitrianske športy od NitraDen.skTomáš Sonnenschein

Príprava korfbalistov KK SPU Nitra na novú sezónu pokračovala týždňovým sústredením v belgických Antwerpách. Na sústredenie vycestoval kombinovaný tím skúsenejších hráčov, doplnení o nováčikov a Prievidžana Martina Záňa.

Počas týždňa absolvovali Nitrania 6 tréningových jednotiek pod vedením 4 rôznych trénerov a 5 prípravných zápasov. Náročné podmienky vo veľkých horúčavách len znásobili náročnosť tréningov. Svoj pobyt tradične obohatili o rôzne teambuildingové akcie – kúpanie v rekreačnom areáli Lilse Bergen, prehliadky Antwerp a Amsterdamu. V strede týždňa odohrali prípravný zápas proti juniorom hostiteľskému tímu A.T.B.S. Náročný zápas vo veľkom teple zvládli na výbornú, prvý polčas jasne dominovali a proti snaživým domácim sa dokázali presadiť takmer všetci členovia tímu. Na víkend sa korfbalisti a korfbalistky KK SPU Nitra presunuli do mesta Gent, kde sa už po štvrtýkrát zúčastnili medzinárodného korfbalového turnaja. Tréneri boli plní očakávania ako sa dokážu presadiť proti zohratejším súperom.

Prvý zápas Nitry proti domácemu tímu Neerlandia zvládli veľmi dobre. V prvom polčase si vypracovali dvojbodový náskok, ktorý udržali až do konca stretnutia. V druhom zápase s tímom AGO Aalst z Belgicka pomohla Nitre jej bývalá hráčka Saša Jamrichová a legionár Kevin Anthonis, ktorí hral za Nitru v sezóne 2013/14 (obaja A.T.B.S.). V prvom polčase dominovali obrany a skóre bolo tesné 2:1 v prospech Slovákov.

korfbal 8

V druhom polčase sa Nitrania presadili častejšie a zápas doviedli do víťazného konca (7:3). Počas celého turnaja sťažoval podmienky na hru hustý dážď, ktorý vyvrcholil v treťom zápase proti partnerskému tímu Slovákov – A.T.B.S. (na turnaj pricestoval s 15timi hráčmi a v polčase prestriedali takmer celú osmičku). Oba polčasy boli vyrovnané, ale skončili v prospech Belgičanov, ktorí tento turnaj vyhrali.

V poslednom zápase proti holandskému tímu Luctor bojovali Nitrania o druhé miesto. Veľmi zlý terén, nepresná streľba aj ťažoba v nohách z predchádzajúcich zápasov sa podpísali pod konečný výsledok. V prvom polčase sa Nitrania presadili iba jedinýkrát a aj napriek tomu, že dve minúty pred koncom, znížili na rozdiel jedného bodu, vyrovnať sa im už nepodarilo. Aj napriek prehre je konečné tretie miesto pekným výsledkom a sústredenie splnilo svoj účel. Najbližšie sa KK SPU Nitra zúčastní turnaja v Budapešti (30.8.) a Mayor cupu v Prievidzi (5.-6.9.), ktoré budú poslednom previerkou pred začiatkom ligovej sezóny.