Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Otvoriť galériu
SITA
6. decembra 2015 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

HK Nitra – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

NITRA 6. decembra – Hokejisti HK Nitra po nedeľňajšom 28. kole najvyššej slovenskej hokejovej súťaže naďalej vedú ligovú tabuľku, zverenci Antonína Stavjaňu v nedeľu v domácom prostredí zdolali Banskú Bystricu 5:3.

HOKEJ TL: Nitra – Banská Bystrica
SITA

Skóre zápasu otvoril v 7. minúte niekdajší topkanonier Nitry Roman Tománek a v 12. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov trinástym presným zásahom v sezóne Tomáš Zigo. Nitra vzápätí skorigovala gólom Stloukala.

SITA

Zvyšok zápasu prebiehal v réžii domácich hokejistov. Za Nitru vyrovnal na 2:2 Laliberté, neskôr v rozpätí 43 sekúnd skórovali aj Milo a Blackwater. Už na 5:2 zvýšil opäť Laliberté, konečnú podobu výsledku dal v 54. minúte Rosandič.

SITA

Nitra si pripísala už siedmy triumf za sebou, naposledy prehrala 17. novembra na ľade Piešťan.

SITA

Hokej – Tipsport liga 2015/2016 – 28. kolo – nedeľa:
Góly: 13. Stloukal (J. Štefanka), 39. Laliberté (Blackwater), 43. Milo (Macík), 43. Blackwater (Laliberté, M. Slovák), 45. Laliberté (Blackwater, M. Slovák) – 7. R. Tománek (M. Hudec, Sandgren), 12. Zigo (Kytnár, I. Ďatelinka), 54. Rosandič
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wehrli (Švaj.), Baluška – Kacej, Tvrdoň (všetci SR), 3355 divákov
Zostavy:
Nitra: M. Valent – Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Pupák, F. Kuzma – Blackwater, M. Slovák, Laliberté – Kutálek, Stümpel, H. Ručkay – Stloukal, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, Bajtek
Banská Bystrica: Bacashihua – I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Petran, Rosandič, R. Gašpar Jaborník – Majdan, Handzuš, R. Tománek – Lamper, Zigo, Matoušek – Gillies, Kytnár, L. Hvila – Roth, M. Hudec, R. Handlovský

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.