Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ivanka pri Nitre
ilustračné: mapy.google.sk
19. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Firma so sídlom v Žiline chce pripraviť územie v Ivanke pri Nitre pre výstavbu rodinných domov

Firma Sates Morava, spol.  s r.o. doručila kompetentným orgánom zámer, podľa ktorého má v pláne kompletne pripraviť územie pre výstavbu rodinných domov. Predmetné územie sa nachádza v severovýchodnej časti obce Ivanka pri Nitre.

Ako informuje investor, v území je možné umiestniť 102 rodinných domov, z tohto 10 dvojdomov a 92 samostatne stojacích rodinných domov. Sumárna podlahová plocha by bola v takomto prípade 15 300 metrov štvorcových. Termín začatia je naplánovaný na september tohto roka a ukončenie sa predpokladá v septembri 2018.

„Účelom zámeru je vybudovanie moderného centra bývania v rodinných domoch. Predmetom projektu je kompletná príprava dopravného a technického vybavenia územia pre pripravovanú výstavbu, určenie plôch riešeného územia pre jednotlivé funkcie využitia, reparcelizácia územia pre budúcu výstavbu a regulačné prvky, napojenie riešeného územia na inžinierske siete a areálové rozvody inžinierskych sietí, dopravné napojenie územia a riešenie vnútroareálových komunikácií,“ uvádza zámer, ktorý bol doručený na MŽP SR pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Prístupová komunikácia k danému územiu bude napojená na hlavnú komunikačnú os obce, ktorou je štátna cesta I. triedy Nitra – Nové Zámky. Ako sa píše v opise činnosti, v pláne je aj vybudovanie 107 parkovacích plôch. Celkové náklady investor vyčíslil na 1,25 milióna eur.

Momentálne zámer podlieha ďalšiemu posudzovaniu. Dôvodom je, že verejnosť a takisto niektoré orgány mali k predloženému dokumentu pripomienky.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X