Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Ivanka pri Nitre
ilustračné: mapy.google.sk
19. mája 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Firma so sídlom v Žiline chce pripraviť územie v Ivanke pri Nitre pre výstavbu rodinných domov

Firma Sates Morava, spol.  s r.o. doručila kompetentným orgánom zámer, podľa ktorého má v pláne kompletne pripraviť územie pre výstavbu rodinných domov. Predmetné územie sa nachádza v severovýchodnej časti obce Ivanka pri Nitre.

Ako informuje investor, v území je možné umiestniť 102 rodinných domov, z tohto 10 dvojdomov a 92 samostatne stojacích rodinných domov. Sumárna podlahová plocha by bola v takomto prípade 15 300 metrov štvorcových. Termín začatia je naplánovaný na september tohto roka a ukončenie sa predpokladá v septembri 2018.

„Účelom zámeru je vybudovanie moderného centra bývania v rodinných domoch. Predmetom projektu je kompletná príprava dopravného a technického vybavenia územia pre pripravovanú výstavbu, určenie plôch riešeného územia pre jednotlivé funkcie využitia, reparcelizácia územia pre budúcu výstavbu a regulačné prvky, napojenie riešeného územia na inžinierske siete a areálové rozvody inžinierskych sietí, dopravné napojenie územia a riešenie vnútroareálových komunikácií,“ uvádza zámer, ktorý bol doručený na MŽP SR pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Prístupová komunikácia k danému územiu bude napojená na hlavnú komunikačnú os obce, ktorou je štátna cesta I. triedy Nitra – Nové Zámky. Ako sa píše v opise činnosti, v pláne je aj vybudovanie 107 parkovacích plôch. Celkové náklady investor vyčíslil na 1,25 milióna eur.

Momentálne zámer podlieha ďalšiemu posudzovaniu. Dôvodom je, že verejnosť a takisto niektoré orgány mali k predloženému dokumentu pripomienky.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X