Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
TRENČÍN: Výstava hračiek - Intertoys Deti sa hrajú s hračkami počas 7. ročníka výstavy potrieb pre deti, detskej módy, hračiek, detskej literatúry a školských potrieb pod názvom Detský svet - Intertoys 2013, ktorý sa konal na trenčianskom výstavysku EXPO center. Trenčín, 18. august 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
ilustračné: SITA
1. mája 2014 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA/AP

Dôchodcov v budove škôlky opäť vystriedajú deti

V budove materskej školy na ulici Okánika na Chrenovej v Nitre je v súčasnosti aj denné centrum pre seniorov, ktoré presťahujú do hotela Olympia a priestory prerobia na tri triedy pre deti.

NITRA 1. mája – V materskej škôlke na Chrenovej v Nitre, kde je v súčasnosti aj denný stacionár pre dôchodcov, chce mesto zriadiť ďalšie tri triedy pre deti. „V budove na ulici Okánika je v súčasnosti materská škola a časť, ktorá slúži pre dôchodcov, a práve túto prerobíme na ďalšie triedy pre škôlkarov. Seniori dostanú priestory v hoteli Olympia, kde im vieme zabezpečiť aj stravovanie, keďže doteraz sme im vozili jedlo cez celé mesto z Baničovej ulice a doriešime tak aj problém s nedostatkom voľných miest pre škôlkarov na Chrenovej,“ informoval primátor Nitry Jozef Dvonč.

Mesto by tak doriešilo nedostatok miest pre deti, ktoré sú od nového školského roka zapísané do materskej školy a majú viac ako tri roky. V Nitre je v súčasnosti zapísaných spolu 915 detí, z nich je prijatých 722, keďže chýbajú voľné kapacity. „Z neprijatých detí je však približne 50 takých, ktoré už majú tri roky a tie by sme doriešili, dokonca v troch triedach je možné zriadiť celkovo 69 miest, takže vieme prijať aj mladšie,“ informovala vedúca odboru školstva Mestského úradu v Nitre Mária Orságová. Primátor Jozef Dvonč zároveň upozornil, že mesto stále hľadá možnosti, ako rozšíriť kapacity v materských školách v Nitre, ale od septembra sú aktuálne zatiaľ iba tri nové triedy na Chrenovej. Dôchodcovia by mali dostať atraktívnejšie priestory v hoteli Olympia, ktorý vlastní samospráva a doteraz ho prenajímali súkromnej firme. Ešte v tomto roku tu chcú zriadiť nájomné byty pre obyvateľov mesta a spoločenské priestory s reštauráciou využiť pre denné centrum pre seniorov aj ako vývarovňu pre záujemcov o teplú stravu na Chrenovej.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X