Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dab_odber_krvi_martin_frano 3.jpeg
ilustračné: franophoto, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.
27. februára 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skDAB, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Divadlo Andreja Bagara zrekonštruuje štúdio, 235 javiskových stolov bude ovládať počítač

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre zrekonštruuje svoje štúdio, chce obnoviť jeho variabilitu a poskytnúť viac pohodlia divákom.

Štúdio DAB bolo od začiatku projektované ako multifunkčné a v minulosti sa vďaka svojej variabilite využívalo nielen na uvádzanie divadelných hier, ale aj na nahrávanie rôznych televíznych programov. „Tvorili sa tu inscenácie, ktoré umožňovali stieranie hraníc medzi obecenstvom a hercami, ponúkali iné pohľady a prispievali k väčšej interaktivite divákov s účinkujúcimi. Pretože však celá dispozícia štúdia bola závislá na technickom zariadení, ktoré sa časom opotrebovalo a neskôr zostalo nefunkčné, predchádzajúce vedenie sa rozhodlo využívať Štúdio len ako ‚rovnú‘ plochu. Neskôr tam bola nainštalovaná tribúna pre divákov a vznikol klasický priestor, rozdelený na javisko a hľadisko,“ uviedol riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Verejné obstarávanie a rekonštrukciu chcú podľa riaditeľa stihnúť tak, aby zmodernizované štúdio bolo k dispozícii divákom už na budúcu divadelnú sezónu.

Rekonštrukcia zahŕňa opravu 235 posuvných javiskových stolov, vďaka ktorým bude možné meniť dispozíciu hľadiska i javiska. Súčasťou projektu je aj modernizácia svetiel a výmena súčasných stoličiek za nové a pohodlnejšie.

V rámci rekonštrukcie obnovia horné časti javiskových stolov a ich funkčnosť. „V každom z týchto stolov je elektromotor, ktorý sa musí sprevádzkovať a celé to bude riadené počítačom. Tribúna zo štúdia pôjde von a zase sa bude dať hrať v celom priestore,“ upresnil koordinátor úseku umelecko-technickej a technickej prevádzky DAB Ján Surovka.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X