Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Divadlo andreja bagara nitraden 3.jpg
ilustračné: © NitraDen.sk
2. apríla 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017

Divadlo Andreja Bagara chystá vzdelávacie aktivity, workshopy aj výstavy

Divadlo Andreja Bagara (DAB) v Nitre sa chce viac otvoriť verejnosti. V rámci projektu Otvorené divadlo bude s divákmi komunikovať prostredníctvom vzdelávacích aktivít, workshopov, diskusií či výstav.

S týmto zámerom vytvorilo nový post projektového manažéra, lektora dramaturgie a koordinátora vzdelávacích programov. Ako povedal riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy, cieľom aktivít je to, aby si mladí ľudia vytvorili vzťah k divadlu. „Preto ich chceme zapájať do rôznych aktivít, workshopov a tvorivých dielní priamo v DAB. Chceme však prichádzať aj k nim, priamo do škôl, napríklad s projektom edukačných hier, prostredníctvom ktorých chceme u študentov vzbudiť záujem o divadlo, ale aj upozorniť na rôzne aktuálne a naliehavé problémy, akými sú extrémizmus, ekológia a podobne,“ uviedol Dóczy.

Jednou z nových aktivít DAB je vzdelávací program Tvoríme v divadle. Pôjde o sériu tvorivých dielní, v rámci ktorých žiaci základných škôl bližšie spoznajú nielen zákulisie divadla, ale aj rôzne činnosti a profesie, bez ktorých by nebolo možné pripravovať a uvádzať divadelné predstavenia. V spolupráci s Asociáciou Divadelná Nitra pripravuje DAB vzdelávací program Ako na divadlo v Nitre určený študentom stredných a vysokých škôl.

Počas budúcej divadelnej sezóny 2017/2018 pripravuje DAB sériu diskusných podujatí. „Prostredníctvom príbehov konkrétnych ľudí budeme diskutovať o totalitných režimoch i o tom, ako predísť ich návratu,“ vysvetlila nová projektová manažérka DAB Slavka Civáňová. V rámci projektu EDU-hry budú v DAB vznikať každú druhú sezónu malé edukatívne inscenácie pre dvoch hercov zamerané na aktuálne kultúrno-spoločenské témy, s ktorými chce divadlo chodiť za mladými divákmi priamo do škôl.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X