Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Stare_divadlo_nr lucia bihuncova.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o
6. júna 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Divadlá krajín V4 sa už zajtra zídu v Starom divadle Karola Spišáka

Od 7. do 10. júna sa v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre uskutoční 18. ročník prehliadky divadelných škôl a divadiel krajín V4 pod názvom Stretnutie, Setkání, Spotkanie, Találkozás.

Po skúsenostiach z uplynulých ročníkov sa dramaturgia tohtoročnej prehliadky zamerala na tvorbu bábkarských fakúlt a katedier vysokých umeleckých škôl. Diváci tak budú mať možnosť vidieť predstavenia Katedry bábkarskej tvorby VŠMU z Bratislavy, Katedry alternatívneho a bábkového divadla DAMU z Prahy, Katedry bábkarstva PWST z Wroclawi a z Univerzity divadelného a filmového umenia z Budapešti.

Okrem toho svoje predstavenia uvedú konzervatóriá z Nitry a Topoľčian, ďalej Divadlo Pôtoň z Bátoviec a divadlo Úsmev. Počas štyroch dní je na programe podujatie pripravených osemnásť inscenácií, dva koncerty a vernisáž výstavy.

Okrem tvorivej konfrontácie na javisku je cieľom tohtoročnej prehliadky aj nastavenie koncepcie prehliadky do budúcnosti. Organizátori predpokladajú hlbšiu spoluprácu s účastníkmi prehliadky už pri dramaturgii a príprave budúceho ročníka. Nad podujatím, ktoré je financované z prostriedkov Fondu na podporu umenia, Nitrianskeho samosprávneho kraja a Mesta Nitry, prevzal záštitu predseda NSK Milan Belica, ktorý vyzdvihol význam podujatia, zvlášť príležitosť stretnutia a umeleckej konfrontácie, ktorú prehliadka ponúka študentom jednotlivých vysokých umeleckých škôl.

Stretnutie_v4 1.jpg

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X