Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Mario dinga.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Mário Dinga
27. augusta 2016 Rozhovory od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Dinga: Je potrebné odbremeniť obyvateľov Chrenovej od problémov s parkovaním počas výstav

Prinášame vám rozhovor s novým riaditeľom nitrianskeho Agrokomplexu. Takéto sú jeho vízie smerovania výstavníctva.

JUDr. Mário Dinga pochádza z Nitry. Pôsobil v oblasti práva i v stavebníctve a má manažérske skúsenosti zo súkromného sektora. V rokoch 2001 až 2005 bol poslancom Nitrianskeho samosprávneho kraja a predsedom komisie Sociálnej pomoci a členom Finančnej komisie NSK.

Čo bolo Vašou motiváciou zabojovať o kreslo riaditeľa Agrokomplexu?
Mojou motiváciou bol fakt, že v očiach verejnosti bol štátny podnik Agrokomplex – Výstavníctvo vnímaný ako krásna spomienka na minulosť, ale bez budúcnosti. Túto tendenciu treba čím skôr zastaviť a poslať Agrokomplex opačným smerom. Môj názor je, že Nitra potrebuje Agrokomplex a Agrokomplex potrebuje Nitru.

Aké sú Vaše ciele, kam by ste chceli výstavníctvo posunúť?
Moju motiváciu už poznáte. Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra š.p. potrebuje zmeniť trendy, ktoré návštevníci a vystavovatelia vnímajú ako nie práve pozitívne. Bude potrebné vykonať mnoho zmien vrátane vnútornej organizácie, kvality poskytovaných služieb a servisu, najmä zlepšiť reputáciu výstaviska v očiach verejnosti.

M dinga.jpg
Mário Dinga, riaditeľ Agrokomplexu

Pripravujete nejaké novinky alebo zmeny, na ktoré návštevníci Agrokomplexu doposiaľ neboli zvyknutí?
Určite ste si mohli všimnúť pozitívne zmeny hlavne v marketingovom prístupe. Ďalej sú to zmeny v oblasti obchodnej politiky, ktoré síce verejnosť nevidí, ale pre podnik sú mimoriadne dôležité. Máme načrtnuté plány do budúcnosti, ktoré si dovolím považovať za veľmi ambiciózne. Poznáme svoje nedostatky ako napríklad stav parkovacích kapacít, ktoré sa budeme snažiť vyriešiť. Je potrebné odbremeniť obyvateľov Chrenovej od problémov s parkovaním počas výstav.

Čo bolo prvou vecou, ktorú ste urobili po nástupe do funkcie riaditeľa?
Začal som robiť poriadok v zmluvách, smerniciach a v najrôznejších vnútropodnikových predpisoch. Samozrejme som sa venoval aj cenovej politike a stratégii výstaviska do budúcnosti. Jednoducho sa dá povedať, že som začal manažérskymi opatreniami.

agrokomplex 201520 (10)
Kde vidíte možnosti na zlepšenie, respektíve, ako by sa dali zmeniť veci, ktoré doteraz na Agrokomplexe nefungovali tak, ako by mali?
Ako som už uviedol, jedným z hlavných cieľov je vylepšenie poskytovaných služieb a servisu vystavovateľom a tiež návštevníkom. Už teraz po výstave Agrokomplex 2016, ktorá je najväčšou výstavou čo do plochy a návštevnosti, sme identifikovali niekoľko nedostatkov. Analyzujeme naše zdrojové možnosti a hľadáme optimálne riešenia, ktoré vieme realizovať v krátkodobom a strednodobom horizonte. Problémov je veľa a my musíme určiť priority.

Plánujete na jednotlivé výstavy pozvať aj nejakých exkluzívnych zahraničných vystavovateľov, ktorí doteraz na Slovensku nevystavovali?
Každá výstava má svojich exkluzívnych vystavovateľov. Zmeny, ku ktorým chceme pristúpiť by mali pritiahnuť ďalších. Takisto je potrebné udržať už existujúcich. Hoci sa to zdá byť jednoduché, vyžaduje si to mnoho úsilia na odbornej úrovni. V našej koncepcii rozvoja výstaviska sa venujeme aj tejto otázke.

Aká je Vaša dlhodobá vízia smerovania výstavníctva?
Chceme komunikovať verejnosti, že aj v časoch digitálnych médií a online obchodovania je osobný kontakt s vystavovateľom nenahraditeľný. Toto si vyžaduje špeciálny prístup, pretože konkurencia je neúprosná. Dúfame, že naše riešenia prispejú k tomu, aby bol podnik vnímaný ako dobre fungujúca a moderná spoločnosť. Držte nám palce.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X