Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Colny_urad_nitra 1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
CÚ v Nitre
8. decembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Colný úrad v Nitre má nový kabát, ukončili generálnu rekonštrukciu

V uplynulých dňoch ukončili generálnu rekonštrukciu priestorov Colného úradu Nitra na Priemyselnej ulici č. 5. Cieľom investície bolo zvýšenie pracovného komfortu, ako aj splnenie jednotlivých zákonných podmienok stanovených pre stavby.

Kolaudáciou priestorov parkoviska a skladovej haly bola v uplynulých dňoch ukončená generálna rekonštrukcia priestorov Colného úradu Nitra. Jej celkové náklady dosiahli sumu 1 870 208,49 eur. Rekonštruované priestory colného úradu boli vybudované v 70. rokoch minulého storočia a pôvodne slúžili ako internát pre žiakov stredného odborného učilišťa.

Colny_urad_nitra 2.jpg
CÚ v Nitre

Súčasťou celého projektu rekonštrukcie, ktorá sa začala v októbri 2014, bola zmena dispozičného riešenia kancelárskych priestorov. V rámci nej sa pristúpilo k novému interiérovému vybaveniu kancelárií a k vybudovaniu zasadacej miestnosti určenej na vzdelávacie aktivity zamestnancov CÚ a na pracovné stretnutia s hospodárskymi subjektmi, rekonštrukcia parkovacích miest pre verejnosť, vrátane vytvorenia bezbariérového prístupu do budovy CÚ. Rekonštrukcia sa týkala aj parkoviska pre zamestnancov CÚ vytvorením novej spevnenej plochy prístupových komunikácií a komunikácií pre peších vrátane nového zvislého a vodorovného dopravného značenia a osadenia dištančných ochranných prvkov.

Došlo aj k zabezpečeniu priestorov na uskladňovanie vzoriek odoberaných pri colnom dohľade a daňovom dozore, prebehla realizácia systému odvodňovania spevnených plôch a rozvádzania požiarnej vody s podzemným hydrantom, bolo zrealizované nové areálové osvetlenie s tromi okruhmi osvetlenia a pribudli aj nové zelené plochy. Súčasťou projektu bola tiež rekonštrukcia skladovej haly, v rámci ktorej boli realizované práce na zosilnení nosnej oceľovej konštrukcie, odliatie novej podlahy vrátane inštalácie hydroizolácie, obvodovej konštrukcie a strešného plášťa so systémovými svetlíkmi, prebehla taktiež výmena výplne otvorov, elektroinštalácie a bleskozvodu.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X