Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cirkevné centrum
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
13. septembra 2016 Správy NitraPR od NitraDen.sk

Cirkevné centrum voľného času v Nitre ponúka plnohodnotne strávený čas pre celé rodiny

Predtým, než na nitrianskom sídlisku Klokočina v blízkosti Kostola svätého Gorazda vzniklo Cirkevné centrum voľného času, fungovala tu hokejbalová liga a neskôr aj futbalová miniliga. Práve tá sa pod záštitou cirkevného centra dodnes teší veľkej obľube.

Cirkevné centrum oficiálne vzniklo 1. januára 2005, a to ako školské zariadenie, ktorého poslaním je plnohodnotné organizovanie voľného času predovšetkým pre deti od 5 rokov, mládež, ale aj dospelých do 30 rokov. Centrum však nikdy neodmietne ani starších či mladších návšetvníkov. Dvere tu má otvorené každý, kto má chuť tvorivo a plnohodnote využívať svoj voľný čas.

Cirkevné centrum

Centrum ponúka množstvo záujmových útvarov v oblasti športu, jazykov, estetiky či vedy a techniky. Keďže ide o cirkevné centrum, dôležitú rolu tu, samozrejme, zohrávajú i morálne hodnoty. V rámci záujmových útvarov nechýba ani spoločenská oblasť a popritom aj organizovanie mnohých zaujímavých podujatí. K ním patria napríklad športové súťaže, tvorivé dielne, divadielka, koncerty a besedy.

Pre deti sú pripravené tradičné podujtia organizované na Mikuláša a Medzinárodný deň detí, zastúpenie však má aj veselý fašiangový karneval. Nemožno opomenúť ani to, že v čase prázdnin cirkevné centrum organizuje denné pobyty. Snahou centra je zároveň to, aby sa rodiny stretávali pri zaujímavých aktivitách aj počas víkendov a mohli tak tráviť viac času so svojimi deťmi i so sebou navzájom.

Popri týchto stretnutiach môžu dokonca vidieť mnohé verejne známe tváre. Cirkevné centrum voľného času v Nitre totižto už navštívili osobnosti z oblasti kultúry, športu či diplomacie. Patria k nim napríklad futbalisti Ľubomír Moravčík a Michal Hipp, speváci Peter Bažík a Katarína Koščová, kapela Kapucíni a Stanley, Sila, súrodenci Jendruchovci a spomedzi diplomatov niekoľkí poľskí konzuli či veľvyslanec.

Bližšie informácie o krúžkoch nájdete na: www.ccvcnitra.sk alebo na www.facebook.com/ccvcnitra.

Cirkevné centrum

Osobne môžete centrum navštíviť na adrese:
Cirkevné centrum voľného času,
Pavla Straussa 3,
949 11 Nitra-Klokočina,
tel č.: 037 77 31 946,
e-mail: [email protected]

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X