Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
chrípka, liečba
SITA ILUSTRAÈNÁ SNÍMKA Lieèba v domácnosti - èaj, citrón, lieky, teplomer. V štvrtom kalendárnom týždni bolo na Slovensku hlásených 71 078 akútnych respiraèných ochorení. Ich poèet ma stále stúpajúcu tendenciu. Chrípka tak zatvára nielen základné a stredné školy, ale aj materské škôlky. Bratislava, 4. február 2011. Foto: SITA/Jozef Jakubèo
2. novembra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skRÚVZ Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Chrípka je v Nitrianskom kraji na ústupe, najviac potrápila deti do 5 rokov

Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre boli akútne respiračné ochorenia v našom kraji na ústupe. Za 43. kalendárny týždeň 2016 zaznamenali zdravotníci pokles chorobnosti.

Pokles chorobnosti na ARO zaznamenali zdravotníci v Nitrianskom kraji o 7,7 percenta oproti predchádzajúcemu týždňu. Celkovo bolo hlásených 7.767 ARO, z toho na chrípku a CHPO 968 ochorení, čo predstavuje 12,5 percenta z celkového počtu všetkých akútno respiračných ochorení.

Ako uviedol Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre, chrípka a CHPO tak poklesli o 14 percent oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu.

„Najvyššia vekovo špecifická chorobnosť na ARO bola v skupine 0 až 5 ročných detí,“ uvádza RVÚZ Nitra.

Obyvatelia Nitrianskeho kraja sa nevyhli ani komplikovanému priebehu ochorení. To bolo hlásené u 200 pacientov. 38,5 % osôb potrápili zápaly prínosových dutín, 17 % zápaly pľúc a 44,5 % zápaly stredného ucha.

„Ochorenia hlásilo 68 % praktických lekárov pre deti a dorast a 63 % lekárov pre dospelých. Do Národného referenčného centra pre chrípku boli odoslané 3 nasofaryngeálne výtery,“ spresňuje úrad.

Chorobnosť v Nitrianskom kraji si vyžiadala aj zatvorenie jednej zo škôlok, ktorá pôsobí v okrese Nitre. O ktorú materskú školu ide, úrad nešpecifikoval.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X