Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Parkovisko, parkovanie, autá
ilustračné: pixabaycom
10. novembra 2016 Správy Nitra od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Na Chrenovej pribudne ďalšie parkovisko, pozrite, ktorá ulica sa môže tešiť

Na Chrenovej pribudnú nové parkovacie plochy, tešiť sa môžu obyvatelia tejto ulice.

Mesto Nitra nedávno uzatvorilo zmluvu s firmou Pánis, jej predmetom je pokračovanie parkoviska na Ľudovíta Okánika 8. S rovnakou firmou bola uzatvorená aj ďalšia zmluva, tentoraz ide o parkovacie plochy na Ľ. Okánika 14.

Pokračovanie parkoviska na Ľ. Okánika 8 bude zhotovené na základe cenovej ponuky, ktorú firma doručila mestu dňa 20. októbra 2016. Podľa zverejneného dokumentu sa má začať s prácami do troch dní od účinnosti  zmluvy, pričom ukončené majú byť do 15. decembra tohto roka.

Cena za parkovisko bola určená na 6.652 eur bez DPH. Po prirátaní dane (1.330,40 eur) teda mesto zaplatí celkových 7.982,40 eur.

Ako uvádza zmluva, záručná doba na parkovisko je 24 mesiacov a začína plynúť dňom nasledujúcim po dni prevzatia diela.

Rozpočet v sebe zahŕňa zemné práce, dodávky HSV, ostatné konštrukcie a búracie práce či presun hmôt HSV. Do ceny sa zmestilo aj kladenie zámkovej dlažby či osadenie cestného obrubníka.

Ako sme uviedli, parkovacie plochy pribudnú aj na Ľ. Okánika 14. Stane sa tak na základe cenovej ponuky firmy Pánis, ktorú mestu doručila 14. októbra 2016.

Parkovacie plochy majú byť hotové do 30. novembra 2016. Mesto za ne podľa zmluvy zaplatí 19.200 eur vrátane DPH. Ako v predchádzajúcom prípade, na parkovisko zhodne platí 24-mesačná záručná doba.

Vybudovanie parkovacích plôch si vyžiada aj odpílenie konárov listnatých stromov, odrezanie koreňov s odprataním, odstránenie pňa, odkopávky a prekopávky či úpravu pláne v zárezoch v hornine.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X