Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
pozemky automobilky Jaguar Land Rover
ilustračné: SITA
28. februára 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2015

Cerulík považuje Stromčekove vyjadrenia za nepravdivé, vyzval ho na diskusiu

Nitran Roman Cerulík, ktorý podal žalobu na Krajský súd v Nitre pre rozhodnutie Okresného úradu Nitra neposudzovať vplyv investície automobilky Jaguar Land Rover na životné prostredie, vyzval štátneho tajomníka Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Viktora Stromčeka na vzájomnú diskusiu.

Cerulík tak na piatkovej tlačovej besede reagoval na Stromčeka, ktorý ho vo štvrtok nepriamo nazval špekulantom, so záujmom predať svoje pozemky štátu za neúmernú cenu a vydierať tak štát. Roman Cerulík je 100-percetným vlastníkom pozemkov, na ktoré má štát zákonné predkupné právo v súvislosti s investičným zámerom Jaguar Land Rover.

Stromčeka, ktorý je tiež splnomocnenec vlády SR pre prípravu a realizáciu strategických parkov, doplnil vo štvrtok premiér Robert Fico s tým, že 14 hektárov pôdy, ktoré štát nepotrebuje, chcel Cerulík predať za 220 eur za meter štvorcový. Cerulík však odmietol, že by mal záujem predať svoje pozemky štátu. Podľa Cerulíka ani Fico, ani Stromček v reakcii priamo nespomenuli jeho meno. „Ak by spomenuté bolo, podám na nich trestné oznámenie,“ informoval. Tiež odmietol, že by bolo jeho záujmom vydierať štát. „Ja si myslím, že pokiaľ z jeho pohľadu vydieram štát, sú orgány činné v trestnom konaní, mal by rýchlo konať,“ doplnil.

Cerulík adresoval pripomienky k investičnému zámeru novej automobilky odboru starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu Nitra už v auguste minulého roka so žiadosťou, aby ich do zámeru zakomponoval. Odbor starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu Nitra a následne aj odbor opravných prostriedkov ako druhostupňový orgán odmietli jeho pripomienky. Podľa Cerulíka orgán životného prostredia a agentúra ministerstva hospodárstva SARIO skreslili údaje o počte plánovaných parkovacích miest spojených s investíciou, ktorých má byť 440, pričom pri počte nad 500 by už bolo povinné posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Prednosta Okresného úradu Nitra Marek Illéš vo štvrtok uviedol, že požiadavku Krajského súdu v Nitre týkajúcu sa Cerulíkovej žaloby zatiaľ neevidujú, no vraj jeho osobu evidujú, lebo Cerulík sa v minulosti podľa Iléša vyhrážal podaním žaloby, ak štát jeho pozemky nevykúpi za ním požadovanú cenu 220 eur za meter štvorcový, čo je v rozpore so znalecky stanovenou trhovou cenou.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X