Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Strategický park Nitra a Jaguar Land Rover
SITA
31. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skMesto Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Cerulík opäť neuspel, Okresný úrad v Nitre mu odkazuje toto

Okresný úrad v Nitre zamietol odvolanie Romana Cerulíka, ktoré podal 25. augusta tohto roka. Potvrdil tak rozhodnutie nitrianskej radnice, ktorá udelila povolenie na novostavbu „Automotive Nitra Project“.

Ako uvádza verejná vyhláška, ktorú mesto Nitra zverejnilo na svojej webovej stránke, Cerulík podal dňa 25. augusta 2016 odvolanie, ktoré sa obsahovo stotožňovalo s jeho námietkami z dňa 8. júla 2016, pričom navrhol, aby odvolací orgán napadnuté rozhodnutie stavebného úradu, resp. prvostupňového orgánu zrušil a vec vrátil na ďalšie konanie.

Okresný úrad v Nitre odvolanie preskúmal a dospel k nasledovnému. „K tvrdeniam odvolateľa odôvodňujúcim jeho postavenie účastníka konania poukazujeme na skutočnosť, že postavenie účastníka konania mu nebolo odopreté, práve naopak, v konaní mu bolo riadne umožnené, aby využil všetky svoje procesné práva v plnom rozsahu,“ píše sa v rozhodnutí o odvolaní.

Okresný úrad zároveň dodáva, že predmetná stavba sa bude realizovať v katastrálnom území Dražovce a Lužianky a nie v katastrálnom území Zobor, kde má Cerulík vo vlastníctve pozemky. „Odvolateľ bol pôvodným vlastníkom parcely č. 3064 v kat. území Lužianky, do ktorej stavba zasahuje, avšak parcela č. 3064 bola právoplatným rozhodnutím vyvlastnená odvolateľovi a doposiaľ nebolo predložené žiadne rozhodnutie, ktorým by bolo rozhodnutie o vyvlastnení zrušené,“ spresňuje rozhodnutie.

Cerulík namietal napríklad aj v súvislosti s tým, že stavebnému konaniu musí predchádzať konanie o posudzovaní vplyvov na životné prostredie. Okresný úrad v tomto prípade poukázal na rozhodnutie EIA, ktorým príslušný orgán rozhodol, že sa navrhovaná činnosť „Automotive Nitra Project“ nebude posudzovať podľa zákona č. 24/2006 Z.z.

Okresný úrad píše v rozhodnutí aj nasledovné: „Stavebný úrad, ako aj odvolací orgán sú viazaní obsahom rozhodnutia EIA a stanoviska a nie sú oprávnení preskúmavať správnosť záverov v ňom obsiahnutých. Stavebný úrad teda v konaní nijako nepochybil, keď vychádzal zo záverov Okresného úradu Nitra, Odboru starostlivosti o životné prostredie, Oddelenie ochrany prírody a vybraných zložiek životného prostredia uvedených v predmetnom rozhodnutí EIA a stanovisku, ktorými bolo skonštatované, že navrhovaná činnosť „Automotive Nitra project“, a teda aj stavba sa nebudú posudzovať z hľadiska vplyvov na životné prostredie podľa zákona č. 24/2006 Z.z.“

Rozhodnutie Okresného úradu v Nitre je vo svojom inštančnom postupe konečné, a preto sa proti nemu nemožno ďalej odvolať podľa ustanovenia § 59 ods.4 Zákona č. 71/1967 Zb. Celé znenie rozhodnutia si môžete prečítať: TU.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X