Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
timelineASZ6 (1)
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
12. júna 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skZelená zebra Zelená zebra

Beseda a pohybový workshop s EVOU PRIEČKOVOU – „AKO SOM ZAČAL(a)“ 6

(PR)Občianske združenie Zelená Zebra pozýva na šieste podujatie z cyklu besied „AKO SOM ZAČAL(a)“, na ktorom predstavujeme vždy jedného zaujímavého neprofesionálneho umelca a jeho príbeh. V piatok, 20. júna 2014 o 18:00, príde do Hideparku v Nitre porozprávať o svojej ceste k tancu Eva Priečková. Stretnutie bude pokračovať v sobotu, 21. júna 2014 o 10:00 v Hideparku, Evkiným pohybovým workshopom.

EVA PRIEČKOVÁ má 24 rokov a je študentkou Hudobnej a tanečnej fakulty VŠMU v Bratislave, študijný program tanečné umenie. Venuje sa súčasnému tancu, špeciálne improvizácii na konkrétnom mieste a v konkrétnom čase. Zúčastnila sa viacerých projektov, kde pôsobila v úlohe režiséra, choreografa a performera na Slovensku, v susednej Českej republike, ale aj Francúzsku. S tým úzko súvisí aj jej publicistická reflexia súčasného tanca v magazíne Tempo. Okrem iného je aj zakladateľkou a participientkou improvizačného hudobno-tanečného zoskupenia študentov aj neštudentov VŠMU “Otvorené dvere“, ktoré pracuje na poli hudobnej a tanečnej improvizácie. V súčasnosti sa popri improvizácii venuje aj výskumu, ktorý vedie k spojeniu súčasného tanca s poetickým textom. Inšpiráciu čerpá z prírody, kde má pre ňu všetko svoj špecifický čas.

Piatkový večer nám spríjemní hudobná skupina Sviečky, ktorá sa venuje komornej eklektickej hudbe. Besedu bude moderovať Ľubica Plencnerová.

Sobota bude patriť kreatívnemu pohybovému workshopu, ktorý je určený pre všetkých pohybu chtivých ľudí. Jeho hlavnou témou bude na základe improvizačných zadaní skúmať každodenné pohyby vykonávané s plným fyzickým aj psychickým vedomím. Pomocou neho v sebe nájdeme nové pohybové zručnosti nášho tela. Na workshop je možné sa registrovať vopred mailom na: [email protected]. Na besedu aj worskhop je vstup voľný.

Už šiestym rokom prezentuje Zelená Zebra nitrianskej verejnosti inšpiratívnych mladých ľudí, ktorí sa venujú umeleckej tvorbe a úrovňou sa často doťahujú na profesionálov. Veríme, že dlhodobý projekt „AKO SOM ZAČAL(A)“, ktorý pravidelne prináša príbeh jedného z nich, podnieti i ďalších k tvorbe a práci na svojom talente.

10438719_10203308177337159_564116813_n

Srdečne pozývame všetkých do Hideparku, 20. júna 2014 o 18.00 a 21. júna 2014 o 10:00.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X