Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Choroba, chrípka
pixabay.com
20. októbra 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skRÚVZ Nitra, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Akútne respiračné ochorenia v kraji klesli, naopak počet chorých na chrípku stúpol

Podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Nitre bola situácia týkajúca sa akútnych respiračných ochorení a chrípky nasledovná.

V 41. kalendárnom týždni zaznamenali lekári Nitrianskeho kraja pokles chorobnosti na akútne respiračné ochorenia (ARO). Oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu klesol počet pacientov o 1,9%.

Spolu bolo hlásených viac ako 8-tisíc pacientov, z toho na chrípku a CHPO nahlásili lekári viac než tisíc pacientov. Podľa štatistiky RÚVZ v Nitre to predstavuje 12,6% zo všetkých hlásených ARO ochorení.

„Predstavuje to nárast chrípky a CHPO o 0,9% oproti minulému kalendárnemu týždňu. Najvyššia vekovošpecifická chorobnosť na ARO bola v skupine 0-5 ročných detí,“ uvádza Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Nitre.

Pacienti sa nevyhli ani komplikovanému priebehu ochorení, s týmto problémom sa potýkalo až 132 osôb, „čo predstavuje 1,6% z celkového počtu hlásených ochorení, z toho bolo 47,0% sínusitíd (zápalov prínosových dutín), 21,2% pneumónií (zápalov pľúc) a 31,8% otitíd (zápalov stredného ucha)“.

Ochorenia hlásilo podľa RÚVZ Nitra 67% praktických lekárov pre deti a dorast a 68% lekárov pre dospelých.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X