Tipy na články: info@nitraden.sk / 0918 378 828

Oproti súdu vyrastie Townhill. Investor zatiaľ tají detaily projektu

Taban.jpg
Foto: www.facebook.com

Na kopci oproti nitrianskemu súdu vyrastie rozsiahly multifunkčný objekt s názvom Townhill. Projekt pripravuje bratislavská spoločnosť Projekt Tabáň, za ktorou stojí skupina Proxenta.

Vizualizáciu objektu pred časom zverejnili na sociálnej sieti nitrianski mestskí poslanci. Bližšie informácie k projektu investor zatiaľ tají. „Na všetky otázky odpovieme na tlačovej konferencii, ktorú plánujeme k tomuto projektu zvolať,“ napísala Renáta Domčeková zo spoločnosti Proxenta a dodala, že ďakuje za trpezlivosť. Kedy by mala byť tlačová konferencia, nešpecifikovala.

Na kopci, známom ako Tabáň, bola doteraz zeleň. Investor ho oplotil a rozkopal, pohybujú sa po ňom bagre. Podľa oznamu na plote sa tam začal archeologický výskum, trvať by mal do konca júna. „Podľa územného plánu tam môže byť komerčné a nekomerčné využitie, doplnkovo i bývanie. Útvar hlavného architekta vydal podmienky k dostavbe územia v súlade s Územným plánom centrálnej mestskej zóny s tým, že investor predloží minimálne dve variantné riešenia,“ informoval Andrej Jančovič z nitrianskej radnice.

Odporúčané články

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:

Čo si o tom myslíte?

Zdroj: © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.