Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
peniaze, financie
ilustračné
19. apríla 2014 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2014 ilustračné: SITA/AP

Za jasle budú rodičia v Šali platiť viac

Poplatky za jasle a nájomné v domoch s opatrovateľskou službou sa v Šali zvýšia

NITRA 19. apríla – Poplatky za jasle a nájomné v bytoch s opatrovateľskou službou sa v Šali zvýšia. Poplatok za jasle je v súčasnosti 190 eur za mesiac a návrh mesta je zvýšiť ho na 230 eur. „Korešponduje to so sumou, akú dostanú rodičia od štátu ako príspevok na dieťa, teda ak o to požiadajú,“ povedal riaditeľ Organizácie sociálnej starostlivosti mesta Ľubor Gáll. Pripomienku mala iba poslankyňa Helena Psotová, ktorú zaujímalo, koľko detí zo Šale chodí do jasiel. Po informácií, že ich je štrnásť, upozornila, či je to taký veľký príjem pre rozpočet, keď ide o taký malý počet detí. Keďže ďalší poslanci pripomienky nemali, návrh mesta schválili.

Poslanci tiež zrušili uznesenie z roku 2004, v ktorom sa hovorilo o tom, že ľudia v bytoch s opatrovateľskou službou budú platiť nižšie nájomné o 30 percent. „Títo nájomcovia majú už niekoľko rokov znížené nájomné a teraz sa im mesačne zvýši približne o 12 eur. Dôvodom je zámer mesta investovať do rekonštrukcie týchto budov, pretože sú v havarijnom stave,“ vysvetlila prednostka Mestského úradu v Šali Daniela Vargová. V domoch s opatrovateľskou službou chce mesto opraviť predovšetkým vodovodné potrubie, ktoré je v havarijnom stave a to vo výške 32-tisíc eur. Podľa Vargovej by sa za tri roky táto investícia vrátila cez zvýšené nájomné. Poslanci s týmto návrhom súhlasili.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X