Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
unnamed
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
20. marca 2014 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.sk

Výzva na prihlasovanie diel na výstavu fantasy a komiksu FANTOMIKS

(PR) Občianske združenie Zelená Zebra v spolupráci s Ústavom literárnej a umeleckej komunikácie (ÚLUK) pri FF UKF vyzýva všetkých fanúšikov suprehrdinov a nadprirodzených svetov, ktorí sa venujú tvorbe komiksu či fantasy. Zapojiť sa môžu neprofesionálni umelci od 15 do 26 rokov zaslaním ukážky na [email protected] do 20. apríla 2014. Ich diela budú vystavené na výstave FANTOMIKS a najlepšie budú ocenené odbornou superporotou.

Zelená Zebra, ktorej cieľom je prezentovať neprofesionálne umenie mladých, stvorila FANTOMIKSa, aby dal príležitosť začínajúcim umelcom ukázať svoju tvorbu verejnosti, získať spätnú väzbu a inšpirovať ďalších. Chce osloviť fanúšikov čoraz rozšírenejších žánrov fantasy a komiksu so šancou predviesť svoju tvorbu, či už píšu, kreslia, alebo inak tvoria. Cieľom je objaviť najmä tých, ktorí svoju tvorbu nechávajú v „šuflíku“ a ponúknuť im priestor  konfrontovať ju so živým publikom i odborníkmi.

Výstava bude pozostávať z diel dvoch kategórií: komiks a fantasy. V žánri fantasy privítame maľbu, kresbu, grafiku, poéziu, kostýmy či sochy.

Na výstavu bude dozerať superporota zložená z odborníkov na žánre, pedagógmi ÚLUK: Mgr. Juraj Malíček, PhD.,  PhDr. Michaela Malíčková, PhD. a Mgr. Martin Boszorád, PhD. Porota vyberie v žánri fantasy i v žánri komiksu troch najlepších autorov, ktorí budú ocenení.

Samotná výstava sa usktoční v máji v priestoroch ÚLUK a bude trvať mesiac. Deadline na prihlasovanie diel je 20. apríl 2014 a ukážky svojej tvorby môžu mladí umelci posielať na e-mailovú adresu [email protected].

komiks

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X