Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
NITRA: Agrokomplex 2007
V dňoch 16. až 20. augusta sa v Nitre koná výstava Agrokomplex 2007, 34.medzinárodný poľnohospodársky a poútravinársky veľtrh.
22. novembra 2013 Správy Nitra od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

Ukončili trestné stíhanie v súvislosti s Agrokomplexom!

Vyšetrovateľ rozhodol, že pri objednávke a fakturácii opravy kotercov, kolíb a likvidácii starého odpadu v areáli Agrokomplexu nedošlo k prečinu porušenia povinností pri správe cudzieho majetku

NITRA 22. novembra – Podozrenia z netransparentného hospodárenia štátneho podniku Agrokomplex – Výstavníctvo Nitra už polícia neprešetruje. Ako dnes informoval riaditeľ Agrokomplexu František Ďurkovič, vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície okresnej polície v Nitre rozhodol, že pri objednávke a fakturácii opravy kotercov, kolíb a likvidácii starého odpadu v areáli Agrokomplexu „nedošlo k prečinu porušenia povinností pri správe cudzieho majetku ani žiadnemu inému trestnému činu“. Uznesenie už doručili štátnemu podniku. „V stanovenej lehote nebola voči tomuto rozhodnutiu vznesená žiadna sťažnosť. Uznesenie tak nadobudlo právoplatnosť,“ povedal Ďurkovič. Hospodárenie Agrokomplexu prešetrovala od začiatku augusta aj kontrola z ministerstva hospodárstva. O výsledkoch kontroly bude rezort informovať po jej ukončení.

Prešetrenie hospodárenia Agrokomplexu inicioval bývalý riaditeľ a námestník Jozef Bučka, ktorý pracuje v štátnom podniku 35 rokov. Podal trestné oznámenie, v ktorom tvrdí, že súčasný riaditeľ František Ďurkovič dal vyplatiť vo februári tohto roku 12-tisíc eur s DPH súkromnej firme za práce, ktoré údajne neurobila. Firma Ing. Emil Lauko, ISOKMAN Trading Export-import mala za túto sumu opraviť v areáli výstaviska koterce a koliby a zároveň zlikvidovať starý odpad. Podľa Bučku sa tak nestalo. Ďurkovič aj firma obvinenia odmietajú a zhodne tvrdia, že práce zrealizované boli. Podľa riaditeľa sa práce robili ešte v roku 2012, no s firmou sa dohodli, že prácu Agrokomplex vyfakturuje a zaplatí v roku 2013, keď Ďurkovič očakáva priaznivý hospodársky výsledok. Objednávka je z 31. januára 2013, pričom na nej nie je uvedená cena ani termín vykonania prác. Faktúra bola vystavená ešte v ten istý deň na 10 000 eur bez DPH, teda 12 000 eur s DPH. Pred augustovou medzinárodnou výstavou Agrokomplex opravoval koliby a koterce znova. „Rozum mi stojí nad tým, že vo februári sme zaplatili za niečo, čo sa nikdy neopravilo a teraz opravujeme to isté,“ povedal vtedy Bučka. Podľa Ďurkoviča išlo o bežné opravy, ktoré sa robia každý rok.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X