Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Euro_peniaze_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com
31. augusta 2016 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.sk© NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Subjekty patriace pod Rímskokatolícku cirkev dostanú od mesta Nitra necelých 85-tisíc eur

Podľa zmlúv, ktoré mesto zverejnilo na svojej webovej stránke, si Rímskokatolícka cirkev prilepší o nemalú sumu peňazí.

Farnosť sv. Gorazda, pod ktorú patrí aj Cirkevné centrum voľného času, dostane mimoriadnu dotáciu vo výške 43 625 eur. Ako uvádza zmluva, finančné prostriedky budú farnosti poskytnuté v mesačných splátkach najneskôr do 25. dňa príslušného kalendárneho mesiaca.

Ďalším cirkevným subjektom, ktorý patrí k Rímskokatolíckej cirkvi a finančne si polepší, je Biskupstvo Nitra. „Na základe Uznesenia č. 229/2016-MZ z mimoriadne Mestského zastupiteľstva v Nitre konaného dňa 28.07.2016 za účelom dofinancovania do výšky 100 % školskej verejnej správy poskytovateľ poskytuje príjemcovi prostriedky v celkovej výške 23 325 eur,“ píše sa v zmluve.

Vyšie uvedená suma bude rozdelená nasledovne: 19 581 eur dostane Spojená katolícka škola a 5 744 eur Základná škola sv. Marka.

Polepší si aj Farnosť Nitra – Chrenová, ktorá od mesta dostane finančné prostriedky vo výške 17 615 eur. Peniaze jej budú zhodne, ako i v predchádzajúcich dvoch prípadoch, vyplácané v mesačných splátkach najneskôr do 25. dňa príslušného kalendárneho mesiaca.

Celkovo si subjekty, ktoré patria pod Rímskokatolícku cirkev, prilepšia až o 84 565 eur.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X