Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nevypravene spoje mhd nitra 8.jpg
Foto: ilustračné, NitraDen.sk
7. novembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Premávajú už všetky spoje MHD, dopravca vyriešil problém s nedostatkom vodičov

V nitrianskej mestskej autobusovej doprave už premávajú všetky spoje podľa platného cestovného poriadku. Dopravnému podniku Arriva Nitra sa po niekoľkých mesiacoch podarilo vyriešiť problém s nedostatkom vodičov autobusov.

„Chýbajúci personál čiastočne doplnili novoprijatí vlastní vodiči, ako aj dočasne preradení vodiči z iných regiónov Slovenska, ktorých zamestnáva priamo Arriva, prípadne iní dopravcovia,“ informuje dopravný podnik. Masívne výpadky spojov trvali v Nitre od mája, dopravca denne nevypravil viac ako 60 spojov, v niektoré dni to bolo aj okolo sto.

Šesť vodičov prijala Arriva Nitra do trvalého pracovného pomeru a zároveň jej iný dopravca požičal na tri mesiace desať vodičov. Okrem toho má 17 vodičov v autoškole, ukončia ju v decembri. Ďalších 19 nových vodičov bude z Ukrajiny, tí by mali nastúpiť najneskôr do konca januára, v súčasnosti to rieši cudzinecká polícia.

Ani s plným stavom vodičov nemožno vylúčiť, že nedôjde k meškaniu alebo dokonca vynechaniu spoja, podotýka dopravca. Na presnosť spojov totiž vplývajú aj okolnosti, ktoré nedokáže ovplyvniť – napríklad kolóny, dopravné nehody, obchádzky a podobne. „Najmä do polovice novembra bude stále citeľný vplyv uzatvorenej okružnej križovatky v priemyselnom parku, ktorá na viacerých ťahoch spôsobuje rozsiahle kolóny, čo má dosah na meškania liniek 2, 4, 8, 16, 17, 21 a 27, prípadne ďalších. Po ukončení prác sa však očakáva zlepšenie aj v tomto smere,“ informoval dopravný podnik.

Vodiči z Arrivy odchádzali pre nízke platy. Dopravca im spätne od 1. septembra zvýšil mzdy o 145 eur v hrubom a šoférov chce stabilizovať aj tým, že im ponúkne rôzne benefity, ktoré zatiaľ nechcel špecifikovať.

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X