Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Tipy na články: [email protected]
Nevypravene spoje mhd nitra 8.jpg
ilustračné: Lucia Bihuncová, © NitraDen.sk
7. novembra 2017 Správy NitraIné správy z Nitry od NitraDen.skSITA, © SITA 2017 Diskusia()

Premávajú už všetky spoje MHD, dopravca vyriešil problém s nedostatkom vodičov

V nitrianskej mestskej autobusovej doprave už premávajú všetky spoje podľa platného cestovného poriadku. Dopravnému podniku Arriva Nitra sa po niekoľkých mesiacoch podarilo vyriešiť problém s nedostatkom vodičov autobusov.

„Chýbajúci personál čiastočne doplnili novoprijatí vlastní vodiči, ako aj dočasne preradení vodiči z iných regiónov Slovenska, ktorých zamestnáva priamo Arriva, prípadne iní dopravcovia,“ informuje dopravný podnik. Masívne výpadky spojov trvali v Nitre od mája, dopravca denne nevypravil viac ako 60 spojov, v niektoré dni to bolo aj okolo sto.

Šesť vodičov prijala Arriva Nitra do trvalého pracovného pomeru a zároveň jej iný dopravca požičal na tri mesiace desať vodičov. Okrem toho má 17 vodičov v autoškole, ukončia ju v decembri. Ďalších 19 nových vodičov bude z Ukrajiny, tí by mali nastúpiť najneskôr do konca januára, v súčasnosti to rieši cudzinecká polícia.

Ani s plným stavom vodičov nemožno vylúčiť, že nedôjde k meškaniu alebo dokonca vynechaniu spoja, podotýka dopravca. Na presnosť spojov totiž vplývajú aj okolnosti, ktoré nedokáže ovplyvniť – napríklad kolóny, dopravné nehody, obchádzky a podobne. „Najmä do polovice novembra bude stále citeľný vplyv uzatvorenej okružnej križovatky v priemyselnom parku, ktorá na viacerých ťahoch spôsobuje rozsiahle kolóny, čo má dosah na meškania liniek 2, 4, 8, 16, 17, 21 a 27, prípadne ďalších. Po ukončení prác sa však očakáva zlepšenie aj v tomto smere,“ informoval dopravný podnik.

Vodiči z Arrivy odchádzali pre nízke platy. Dopravca im spätne od 1. septembra zvýšil mzdy o 145 eur v hrubom a šoférov chce stabilizovať aj tým, že im ponúkne rôzne benefity, ktoré zatiaľ nechcel špecifikovať.

Odporúčané články

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Diskusia

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X