Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nitra mestsky urad workshop mapy.jpg
Foto: Ilustračné, www.google.com
22. augusta 2019 Správy NitraOznamy a dôležité informácie od NitraDen.skTS NitraDeň.sk Diskusia()

Na spoločné uvítanie nových občanov mesta aj na vyplatenie príspevku musíte ako rodič dať súhlas

Legislatívne zmeny nedovoľujú pozývať na uvítanie novorodencov s rodičmi, ani vyplácať príspevok, rodičia musia dať súhlas. 

Každoročne pozývala nitrianska radnica rodičov s novonarodenými Nitranmi na slávnostný obrad automaticky. Od minulého roka to už nie je možné, vzhľadom na legislatívne zmeny súvisiace s ochranou osobných údajov. Mesto už nemôže novorodencov z Nitry pozývať na tento slávnostný obrad a ani vyplácať jednorazový príspevok pri narodení dieťaťa.

Na spoločné alebo individuálne uvítanie uvítanie nových občanov mesta, ktoré býva v Obradnej sieni mesta Nitry, musia dať súhlas rodičia dieťaťa, ktoré má trvalý pobyt v Nitre. Pozvánka príde rodičom až po udelení tohto súhlasu. Žiadosti pritom rodičia musia poslať najneskôr do 12 mesiacov odo dňa narodenia dieťaťa.

Ďalšie potrebné informácie spolu s tlačivami – súhlasmi so spracovaním osobných údajov sú k dispozícii na matrike na Mestskom úrade v Nitre, prípadne aj na stránke mesta, tlačivá a bližšie informácie vám, v prípade potreby, poskytnú aj osobne resp. telefonicky pracovníčky MsÚ. Ohľadne slávnostného uvítania dieťaťa vám informácie poskytne Mariana Krajmerová na odbore kultúry na telefónnom čísle 037/ 6502 140 prostredníctvom mailu [email protected]. Tlačivo na udelenie súhlasu na spracovanie osobných údajov ohľadne slávnostného uvítania tu. Aby ste mohli získať jednorazový príspevok, ktorý pri narodení dieťaťa poskytuje mesto Nitra, kontaktujte na odbore sociálnych služieb MsÚ v Nitre Mgr. Denisu Cseriovú prostredníctvom telefónneho čísla 037/ 6502 324 alebo mailu [email protected].

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X