HOKEJ-TE: Nitra –  Žilina
HOKEJ-TE: Nitra – Žilina Daniel Rzavský z HK Nitra (vpravo) a brankár Vladislav Koutský z MsHK Žilina (vľavo) počas 31 . kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra - MsHK Žilina. Nitra, 13. december 2013. Foto: SITA/Martin Havran
14. decembra 2013 Šport NitraHokej od NitraDen.skSITA, © SITA 2013 SITA/AP

HOKEJ: Nitra porazila Žilinu 7:0!

Hokej – Tipsport extraliga 2013/2014 – 31. kolo:
HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
Góly: 13. L. Novák (Stümpel), 16. D. Milo (H. Ručkay, T. Chrenko), 23. H. Ručkay (T. Chrenko, D. Milo), 29. L. Novák (Nádašdi, T. Chrenko), 39. R. Tománek (L. Novák, Ordzovenský), 42. Bajtek (Hamrák, M. Novák), 53. L. Novák (R. Tománek, Stümpel)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano – Brath, Bogdaň, 2422 divákov

Zostavy:
Nitra: Kristan – D. Milo, Pavlíček, Nádašdi, Ordzovenský, M. Novák, Ďurkech, Závodský – Mir. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Pupák, Hrazdíra, Rzavský
Žilina: Koutský – Rúfus, Marcel Šterbák, Ostrčil, Martin Chovan, Leško, Niník, Bajaník – Drevenák, Klouda, R. Tomas – D. Buc, Marek Slovák, T. Varga – A. Lipovský, Valášek, Kalla – Schroner, Piják, Čavrk

Po „zoznamovacej“ desaťminútovke udrela ako prvá Nitra. V 13. min posunul Stümpel puk pred bránku L. Novákovi, ktorého lišiacka bekhendová strela poslala domácich do vedenia – 1:0. O tri minúty neskôr sa skóre opäť menilo. V početnej výhode napriahol od modrej čiary Milo a brankár hostí Koutský lovil druhýkrát puk zo siete.

V prostrednej časti domáci prevýšili súpera po každej hernej stránke a svoju prevahu vyjadrili aj tromi gólmi. V 23. min sa po okulahodiacej prihrávke T. Chrenka presadil krásnym blafákom H. Ručkay – 3:0. V polovici zápasu sa dobre naladení diváci v Nitra aréne radovali znovu: pohotovo z dorážky sa presadil Lukáš Novák. Najkrajší moment duelu sa však zrodil tesne pred druhou prestávkou, keď čerstvý reprezentant Slovenska Roman Tománek v plnej rýchlosti prebral prihrávku od Lukáša Nováka a následne presnou strelou do šibenice Koutského svätyne stanovil skóre po dvoch tretinách na 5:0.

HOKEJ-TE: Nitra – Žilina

Ani v tretej tretine sa obraz hry nemenil. Nitra mala zápas jednoznačne vo svojej moci a na ľade dominovala. V 42. min zavŕšil poltucet gólov v žilinskej bránke Bajtek, no to ešte nebolo z domácej strany všetko. V 54. min zahlásila druhá formácia Nitry súperovi „šach – mat“, keď učebnicovú akciu dotiahol do zdarného konca svojím tretím gólom v stretnutí Lukáš Novák. V závere mohol ešte výsledok vyšperkovať Kováčik, ale v dobrej pozícii mieril iba do žŕdky. Nitra vyhrala nad Žilinou 7:0 a slovinský domáci gólman Kristan sa tak pred hŕstkou divákov z Jeseníc radoval z čistého konta.

Hlasy:

Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): „Pred fantastickými divákmi, ktorí nás hnali dopredu, sa nám vydaril dnešný zápas. Hrali sme pekný kombinačný hokej okorenený gólmi, takže sme s výsledkom aj s hrou spokojný.“
Róbert Kaláber (tréner Žiliny): „Prišli sme do Nitry hrať zodpovedne, držať stredné pásmo a neurobiť chybu. To sa nám darilo iba desať minút. V druhej tretine sme sa snažili spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom 0:2, ale bohužiaľ sme inkasovali ďalšie góly. Chalani potom prestali dodržiavať herný systém, ktorý sme si stanovili. Súper dominoval vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazil.“