Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Karun 4_small.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Expedičná kamera/Cinemax
10. marca 2016 Podujatia a akcie Nitra od NitraDen.skTS, © NitraDen.sk, iDen Media s.r.o.

Filmový festival Expedičná kamera 2016 predstaví miznúce národy, divokú prírodu aj extrémne výkony

Festival najúspešnejších cestovateľských a outdoorových filmov uplynulej sezóny Expedičná kamera opäť mieri do kín CINEMAX. 7. ročník filmového festivalu uvedú v utorok 22. marca. Na divákov čaká poriadna dávka cestovateľských zážitkov, divokej prírody i napätie.

Návštevníci kín budú mať možnosť vidieť tie najlepšie snímky o dobrodružných výpravách za zabudnutými národmi a tajuplnými miestami, o poznávaní starobylých kultúr i extrémnych expedíciách do tých najnedostupnejších miest Afriky a Ázie, ale aj neuveriteľné výkony na hranici ľudských možností v Alpách.

Zdolať všetky štvortisícové vrcholy v Alpách za neuveriteľných 80 dní? Nemožné, teda ak nemáte kondičku ako Ueli Steck a Michael Wohlleben. Čaká ich 1 000 kilometrov na bicykli a nastúpajú cez 100 000 výškových metrov. Žiadny motor, len sila ľudského odhodlania a energie. Ak sa chcete stať svedkami nadľudského športového výkonu, nenechajte si ujsť 82 vrcholov!

82sum_2_small.jpg
Expedičná kamera/Cinemax

Odpoveď na otázku, kým všetkým je Himalaya nájdete v rovnomennom, vizuálne pôsobivom filme, ktorý vznikol počas trojtýždňového treku litovskej filmárky Berty Tilmantaite. Himalaya je legenda, ktorú nám vietor šepká do uší, keď stúpame v horách vyššie a vyššie. Meno Himalaya znamená domov snehu a ona je pritom domovom deviatich z desiatich najvyšších vrcholov na zemi, ktoré sú pokryté večným snehom a ľadom.

Himalaya 4_small.jpg
Expedičná kamera/Cinemax

Diváci sa dozvedia aj to, aký je príbeh rieky Colorado, ktorej ústie bolo na začiatku 20. storočia obklopené rastlinami. Kedysi mohutný tok ale už viac ako dve dekády nevidel more, vyschol vždy skôr, než sa k nemu dostal. Trvalo to až do jari 2014, kedy sa dva národy rozhodli Colorado opäť prepojiť s morom. Snímka Miznúca delta okrem oživenia delty tiež ukáže, ako sa nevieme starať o cenné zdroje okolo nás.

Najnovší film Pavla Barabáša Suri divákov tentoraz zavedie na dobrodružnú plavbu po neznámej africkej rieke i putovanie pralesom, na ktorého konci je územie obávaného kmeňa Suri, ktorý sa rozhodol bojovať za svoje tradície a pôvodný spôsob života. Budú mať národy, ktoré po tisíce rokov bránili svoje tradície, dosť sily odolať tlaku našej civilizácie?

Suri_3.jpg
Expedičná kamera/Cinemax

Dvaja britskí dobrodruhovia Tom Allen a Leon McCarron sa rozhodli splaviť iránsku najdlhšiu rieku Karun, od prameňa až k miestu, kde sa vlieva do Perzského zálivu. Karun im ale čoskoro ukáže, že si odhryzli príliš veľké sústo. Okrem adrenalínu na divokej rieke je ich cieľom najmä spoznať kultúru tohto tajuplného starobylého národa.

Dobrodružstvo, odvaha, divoká príroda na vás čaká v kinách CINEMAX už 22. marca.

Vstupenky si môžete zakúpiť na webe CINEMAX a na pokladniach kín CINEMAX v mestách Banská Bystrica, Bratislava, Košice, Nitra, Prešov, Skalica, Trnava (MAX) a Žilina. Viac info nájdete TU.

Program festivalu Expedičná kamera pre mestá Banská Bystrica, Košice, Nitra, Prešov, Skalica, Trnava a Žilina:
18.00 Úvod + Himalaya
18.10 Suri
19.12 Karun
19.30 82 vrcholov
20.22 prestávka
20.40 Miznúca delta
20.58 I-View
21.30 Sneh na Níle
21.52 Srdce Kalahari
22.11 Travailen
22.45 predpokladaný koniec festivalu

Program festivalu Expedičná kamera pre Bratislavu:
18.00 Cestovateľská prezentácia: Norbert Sommer – Nepoznané Mongolsko
19.00 Úvod + Himalaya
19.10 Suri
20.12 Karun
20.30 prestávka
20.45 82 vrcholov
21.37 Miznúca delta
21.54 I-View
22.25 Sneh na Níle
22.47 Srdce Kalahari
23.06 Travailen
23.40 predpokladaný koniec festivalu

Sledujte novinky z Nitry na Facebooku, Instagrame, alebo ich odoberajte cez e-mail.

K téme

Témy

Najčítanejšie za týždeň

Neprehliadnite

Bezplatné novinky z Nitry raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Máte tip na článok? Napíšte nám TU

Copyright © NitraDen.sk Všetky práva vyhradené. NitraDen.sk si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

X